Dekorasyon Fikirleri Küçük Mutfak Dekorasyonları İçin Ekstra Tavsiyeler

Küçük Mutfak Dekorasyonları İçin Ekstra Tavsiyeler
K

Küçük olan mutfaklarınız her ne kadar kullanım bakımından zor olsa da, onları akıllı ve fonksiyonel olan ekstra tavsiyeler sayesinde oldukça kullanışlı bir hale getirmeniz elbette ki mümkündür.

Küçük olan mutfaklarınız her ne kadar kullanım bakımından zor olsa da, onları akıllı ve fonksiyonel olan ekstra tavsiyeler sayesinde oldukça kullanışlı bir hale getirmeniz elbette ki mümkündür.

Ev dekorasyonunda mutfaklar, hem en fazla zaman geçirilen hem de çok işlevselliğe sahip olması gerektiği için dekorasyonunda en çok dikkat edilmesi gereken alanlardan biridir.

Daha çok kent şeklindeki yaşam bölgelerinde küçük olan mutfaklar için dekorasyon fikirleri bulabilmek ve kullanım alanını geniş tutabilmek küçük mutfak dekorasyonunda sizi biraz zorlayabilir. Fakat bu gibi mutfaklarda uygulanabilecek akıllı tavsiyeler sayesinde dekorasyon işinizi kolaylaştırabilir ve dilediğiniz tarzdaki kullanışlı mutfağı elde edebilirsiniz.

Küçük Mutfak Dekorasyonunda Açık Renk Kullanmak Önemli!

Küçük olan bir mutfağı dekore ederken öncelikle işe renk seçimi yaparak başlamanız gerekir. Bu aşamada Kaanlık ve küçül olan mutfağınızda geniş ve aydınlık bir görünüm elde etmek için açık renkler tercih edebilirsiniz. Beyaz renkten başka sarı, mavi, yeşil ve gri gibi renklerin açık tonlarını da mutfağınıza uygulayabilirsiniz.

Öte yandan gün ışığının da mutfağınıza girmesi için de açık renkli perde seçimi gibi uygulamalar gerçekleştirmelisiniz. Küçük olan mutfaklar için önerilen dekorasyon fikirlerinden bir diğeri de store perde kullanılmasıdır. İmkân nispetinde mutfak pencerenizi tabana kadar uzanan ve geniş bir cam olarak değiştirebilir, mutfağınıza bolca gün ışığı girmesini sağlayabilirsiniz.

Ekstra Depolama Alanları İçin Yaratıcı Fikirler!

Küçük olan mutfaklarda daha çok ekstradan depolama alanı elde edebilmek için yaratıcı fikirlere ihtiyaç duyulur. Bu aşamada mutfak dolaplarınızı tavana kadar uygulamanız, akıllı ya da bölücü raf kullanmanız veya dolap içlerini kutulu yaparak daha fonksiyonel depolama alanları elde edebileniz önerilir.

Küçük olan mutfakları L formunda kullanmanız, kullanım kolaylığı ve yeterli alan bakımından sıklıkla önerilir. Ayrıca en çok kullandığınız tezgahı boş bırakabilmeniz için tezgahın biraz üzerinde uygulayabileceğiniz raflar önerilir. Bu raflar sayesinde tezgah üzerinde yer alan tüm eşyalarınızdan kurtulabilirsiniz. Ayrıca sıklıkla kullandığınız küçük ev aletlerinize bu raflarda yer vermenizde mümkündür.

Avatar
Orhan Babaeskihttps://gayrimenkuleks.com
GayrimenkulEks (GEKS); emlak sektörünü yakından takip etmek isteyenler için haber ve bilgi paylaşım portalıdır. Güncel haberler, kredi kampanyalarının duyuruları, dekorasyon tavsiyeleri ve yöntemlerinin yanısıra 5G1K kategorisinde faydalı bilgiler yayınlanmaktadır.

Görüşlerini Yaz

Please enter your comment!
Please enter your name here

11 + 18 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

5,483BeğenenlerBeğen
3TakipçilerTakip Et
9,302TakipçilerTakip Et
176TakipçilerTakip Et
1,801TakipçilerTakip Et