Küçük Banyo Nasıl Büyük Gösterilir?

Ev içerisinde en küçük metrekareye sahip olan alan genellikle banyolardır. Fakat bu küçük banyoları büyük ve ferah göstermenin de çeşitli yolları vardır.

Küçük Banyo Nasıl Büyük Gösterilir?

Ev içerisinde en küçük metrekareye sahip olan alan genellikle banyolardır. Fakat bu küçük banyoları büyük ve ferah göstermenin de çeşitli yolları vardır.

Bir mekânın büyük ve ferah bir görünüm elde etmesinde en önemli etken renklerdir. Bu sebeple öncelikle banyo dekorasyonu yapacağınız zaman, tercih edeceğiniz rengin açık bir renk olmasına dikkat etmeniz gerekir. Eğer banyonuzda bulunan fayanslar koyu renkli ise, imkân dâhilinde onlardan hemen kurtulmalısınız. Ayrıca tercih edeceğiniz açık renkli fayansla, koyu renklilere nazaran daha kullanışlıdır. Çünkü koyu renkli fayanslarda meydana gelen kir ve sabun lekeleri, aydınlatma altında daha kötü bir görüntü oluşmasına neden olur. Bunun aksine açık renge sahip fayanslarda bu gibi lekeler daha da az görünür. Eğer ki fayansları değiştirme gibi bir imkânınız bulunmuyorsa, o zamanda banyonuzda açıkta kalan duvarları yine açık renkli bir boya ile boyayabilirsiniz.

Dekorasyon fikirleri arasında yer alan başka bir öneri ise, banyonuzda yer alan dolap gibi mobilyalarınızın da aynı şekilde açık renklere sahip olmasıdır. Bu mobilyalarda beyaz rengi ya da pastel tonları tercih etmenizde fayda vardır. Ayrıca banyonuzun büyük görünmesi için, banyonuzda yer alan gereksiz ya da fazla eşyalarınızı kaldırmanızda da fayda vardır.

Renk Seçimi Oldukça Önemli!

Ev dekorasyonu yapacağınız zaman banyonuz renk seçiminden sonra için dikkat etmeniz gereken bir başka öneri de depolama alanlarıdır. Banyonuzda olabildiğince alanı daraltmayacak nitelikte depolama alanı bulundurmanız, banyonuzun büyük görünmesini sağlayacaktır. Ayrıca musluk bataryalarında da çelik ve krom tarzında ürünle tercih etmelisiniz. Bu gibi maddelerden yapılan bataryalar, banyonuza bir ışıltı katarak yine büyük görünüm elde edilmesinde etkili olacaktır.

 

Bu gibi küçük olan banyoları büyük gösterebilmek için ayna kullanımı ise banyoların olmazsa olmazı tercihleri arasında yer alıyor. Banyonuz için dekorasyona uygun olan bir ayna seçmeniz, banyonuza bir derinliğini artırarak hem dekoratif olarak hem de işlevsellik olarak başka bir hava katacaktır.

Aydınlatmayı Unutmayın!

Yine bu gibi küçük ev dekorasyonu yapacağınız zaman kullandığınız aydınlatmalarınıza da dikkat etmelisiniz. Özellikle banyo aydınlatmaları, banyonuzu geniş ve ferah göstermekte başka bir önemli etkendir. Kullandığınız yetersiz bir aydınlatma banyonuzu sıkıcı ve karanlık gösterirken, yeterli bir aydınlatma tercih ettiğinizde banyonuzda gayet aydınlık ve ferah bir görünüm elde edebilirsiniz.

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.