Emlak Kruvaziyer Liman Projesi İhalesi Hazır Hale Getirildi!

Kruvaziyer Liman Projesi İhalesi Hazır Hale Getirildi!

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Kruvaziyer Liman Projesi hakkında açıklamalarda bulundu.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Kruvaziyer Liman Projesi hakkında açıklamalarda bulundu.

Yazılı açıklamalarda bulunan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, turizme ivme kazandırmak, turizmi daha da canlandırmak, yükseltmek, gelir düzeyini yükseltmek amacı ile yapmayı planladıkları Kruvaziyer Liman Projesi için ihaleye hazır hale getirildiğini söyledi.

Kruvaziyer Liman Projesi İhalesi Hazır

Türel, proje kapsamında Yüksek Planlama Kurulu’nun (YPK) vermiş olduğu kararın Başbakan Binali Yıldırım ile ilgili bakanlar tarafından imzalandığını, Büyükşehir Belediye Meclisinde de onayın alındığını söyledi.

Kruvaziyer Liman Projesi için Antalya’nın senelerdir beklediği, özlediği önemli bir yatırım olduğunu söyleyen Türel, yapılan yatırım sayesinde Antalya turizminin canlanacağını, turizm faaliyetlerine ivme geleceğini, kalitenin artacağını, gelir düzeyinin artacağını, hedefledikleri şeylerin bunlar olduğunu ifade etti.

Kruvaziyer Gemilerle Seyahat Eden Turistlerin Antalya’ya Gelmesi Amaçlanıyor

Kruvaziyer gemilerle genel itibari ile gelir düzeyi daha yüksek olan üçüncü kuşak turistlerin seyahat ettiğini söyleyen Türel, bu turistler Antalya’ya çekmek istediklerini, bu nedenle de kruvaziyer liman yapmayı planladıklarını, bu kapsamda uzun dönemdir çalışmalar yürüttüklerini, projenin artık ihaleye hazır hale getirildiğini söyledi.

Yap-İşlet-Devret Modeli ile Yapılacak

Kruvaziyer Liman Projesi’nin yap-işlet-devret modeli ile yapıldığını söyleyen Türel, belediyeye ait olan Lara Birlik Plajı’na yapılacağını söyledi. Türel, ayrıca projenin 300 dönümlük arazi üzerine inşa edileceğinin bilgisini aktardı.

Kruvaziyer limanlarının içinde kesinlikle otel de olacağını söyleyen Türel, ticari alan ile birlikte yat kulübü de planlanan limana 300 metre üzerinde toplamda 4 tane geminin yaklaşabileceğini söyledi.

Proje, 420 yatı içinde barındırabilecek bir marina olacak. Demir atan gemiden asansör aracılığı ile denizin altına inilebileceğini söyleyen Türel, denizin içinde akvaryum olacağını, buradan da raylı sistem aracılığı ile karaya ulaşabilineceğini söyledi.

Aramıza Katılın!

Mail bültenimize dahil olarak güncel emlak haberlerinden, yeni konut projelerinden, trend dekorasyon fikirlerinden ve kredi kampanyalarından anında haberdar olun.

Bilgilerinizi hiç kimseyle paylaşmayacağız.
Avatar
Meltem Canalanhttps://gayrimenkuleks.com/
Meltem Canalan - Emlak, Ekonomi ve Bankalar kategorileri haber editörü

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.

five + seventeen =

5,321BeğenenlerBeğen
8,664TakipçilerTakip Et
180TakipçilerTakip Et
1,639TakipçilerTakip Et