Ekonomi Kronik Hastalığı Olanlar için Elektrik Faturası Desteği!

Kronik Hastalığı Olanlar için Elektrik Faturası Desteği!

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, kalp, böbrek, diyaliz ve benzeri gibi makineye bağlı hastalıkları olan dar gelirli vatandaşların için müjdeli haber verdi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, kalp, böbrek, diyaliz ve benzeri gibi makineye bağlı hastalıkları olan dar gelirli vatandaşların için müjdeli haber verdi.

Böbrek, Diyaliz, Kalp ve benzeri gibi ağır, makineye bağlı yaşamak zorunda olan dar gelirli vatandaşlar için hükümet elektrik faturalarının ödemelerini yapacak.

Ağır kronik hastalığı olması sebebi ile cihaza bağlı hayatlarını sürdüren vatandaşların ödeyemedikleri ya da ödemekte zorluk çektikleri elektrik faturaları devlet tarafından karşılanacak. Fatura ücretleri, kesintisiz güç kaynakları ve jeneratör de Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından sağlanacak.

Elektrik Faturaları Ödenecek, Jeneratör Desteği Verilecek!

Söz konusu proje Sosyal Güvenlik Kurumu, Enerji Bakanlığı, evde bakım hizmetlerine destek olan sivil toplum örgütleri ve Sağlık Bakanlığı’nın işbirliği içerisinde gerçekleşti. Söz konusu proje ile binlerce kronik hastalığı olan dar gelirli vatandaşların elektrik faturalarının ödemeleri yapılacak. Cihaza bağlı olarak yaşayan bireylerin ödeyemedikleri elektrik faturaları, eğer jeneratör yoksa ve ihtiyaç varsa  ölüm riski ile karşı karşıya kalınıyorsa, bu kapsamda tüm destekler sağlanacak.

Nakit 1.500 TL Destek!

Elektrik faturaları haricinde Bakanlık kronik hastalar için de sosyal yardım hizmeti için çalışmalar yürütüyor. Kronik hastalıklara yakalanan yoksullara destek programına ilişkin olarak başlangıçta 4.300’den fazla sayıda tüberküloz ve kızamık virüsünün sebep olduğu bir beyin hastalığı olan SSPE hastalığı olan vatandaşlara aylık bazda 1.500 Türk Lirası nakit olarak ödeme gerçekleştirilecek. Ayrıca bu vatandaşların diğer ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için proje çalışmalarında bulunulacak.

Dünyada İlk!

Zorluk çeken bireylere yardım amaçlı başlatılan sosyal yardım programı sunulan her desteği ile dünyada bir ilk olacak.

Psikososyal Destek

Ayrıca bakanlığın sağlayacağı bir diğer destek ise psikososyal destek. Tüm yardımlar PTT kanalı ile Sosyal Yardım Kartları üzerinden gerçekleştirilecek. Evlerinden ayrılamayan, evden çıkabilecek durumu olmayan vatandaşlara ise Konutta Ödeme Sistemi imkanı sağlanacak. Yani bireylerin PTT’ye kadar gitmesine gerek kalmayacak ve yardımlar bireylerin evlerine getirilecek.

Aramıza Katılın!

Mail bültenimize dahil olarak güncel emlak haberlerinden, yeni konut projelerinden, trend dekorasyon fikirlerinden ve kredi kampanyalarından anında haberdar olun.

Bilgilerinizi hiç kimseyle paylaşmayacağız.
Avatar
Meltem Canalanhttps://gayrimenkuleks.com/
Meltem Canalan - Emlak, Ekonomi ve Bankalar kategorileri haber editörü

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.

3 × two =

5,321BeğenenlerBeğen
8,664TakipçilerTakip Et
180TakipçilerTakip Et
1,639TakipçilerTakip Et