Konutlar Dikine Değil Enine İnşa Ediliyor! 10 Kat Yerine 5 Kat!

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ergün Turan, TOKİ olarak Rize'ye 2 bin 174 konut yapılacağını, bunların 1.415 tanesinin tamamlandığını ve vatandaşlara teslim edildiğini açıkladı.

Konutlar Dikine Değil Enine İnşa Ediliyor! 10 Kat Yerine 5 Kat!

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ergün Turan, TOKİ olarak Rize’ye 2 bin 174 konut yapılacağını, bunların 1.415 tanesinin tamamlandığını ve vatandaşlara teslim edildiğini açıkladı.

TOKİ Başkanlığından yazılı açıklama yapıldı. Yapılan açıklamalarda TOKİ Başkanı Ergün Turan ile birlikte Rize Valisi Erdoğan Bektaş’ın Timya Vadisi’ne gittikleri, o vadideki inşaatları halen daha devam eden 759 konutun içinde bulunduğu kentsel dönüşüm projesini incelendikleri belirtildi.

Rize’deki Kentsel Dönüşüm Projesi Çok İyi Yerlere Geldi

Yapılan açıklamalarda TOKİ Başkanı Ergün Turan’ın da değerlendirmelerine yer verildi. Ergün Turan, Rize’de gerçekleşen kentsel dönüşüm projesinin artık önemli bir noktaya taşındığını söyledi.

TOKİ Rize’ye Önemli Büyüklükte Yatırımlar Yapıyor

Ergün Turan, TOKİ’nin Rize’ye çok büyük ve önemli yatırımlar yaptığını söyledi.

Çayın üretiminin yapıldığı Rize’de TOKİ olarak toplamda 2 bin 174 adet konut inşaatına başlandıklarını söyleyen Başkan Ergün Turan, 2 bin 174 inşaatın 1.415 tanesinin çalışmalarının sona erdiğini, konutların teslimlerinin vatandaşlara yapıldığını söyledi. Konut inşaatları haricinde sosyal donatılar da yaptıklarını söyleyen Ergün Turan, Rize’de sosyal donatılardan bahsetti.

204 Milyon Lira Değerinde Yatırım

Rize’ye toplamda 400 kişilik kapasiteli yurt, 250 yataklı hastane, 35 tane iş yeri, spor salonu, 2 tane cami ile arıtma tesisi yapıldı. Yapılan yatırımlarında halen daha devam ettiğini söyleyen Ergün Turan, toplamda gerçekleşen yatırımların 204 milyon lira değerinde olacağını söyledi.

Bugünden gelecek yüzyıllara kadar yaşanabilecek şehirler inşa etme motivasyonu ile çalışma performansı gösterdiklerini söyleyen Ergün Turan, konut ve şehir yapımında çok ince bir hassasiyet ile çalıştıklarını, vatandaşların beklentileri yönünde projeler geliştirdiklerini, vatandaşların mutlu ve huzurlu olmalarını istediklerini söyledi.

Çok katlı bina inşa etmenin mümkün olduğunu, örneğin 10 kat bina yapmanın daha kolay olduğunu ancak bunun yerine daha az katlı yani 5 katlı bina inşa ettiklerini söyleyen Ergün Turan, çok katlı bina yaparak yapılan işi kazanca dönüştürmek yerine uzun dönemli yaşanabilir şehirler kurmayı hedeflediklerini ifade etti.  Emsalin tamamını kullanmadıklarını ve kesinlikle yüksek imarlara izin vermediklerini söyleyen Turan, yüksek imarların çok fazla altında kaldıklarını söyledi.

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.