Emlak Konut Sigortası İçin Hangi Belgeler Gerekir?

Konut Sigortası İçin Hangi Belgeler Gerekir?

Konut sigortası kuşkusuz her ev için gereken bir sigorta türüdür. Her ne kadar bir çok vatandaş sadece konut kredisi için sigorta yaptırsa da, her otomobile zorunluğu olduğu gibi konut sigortası konutlar için de gereklidir.

Konut sigortası kuşkusuz her ev için gereken bir sigorta türüdür. Her ne kadar bir çok vatandaş sadece konut kredisi için sigorta yaptırsa da, her otomobile zorunluğu olduğu gibi konut sigortası konutlar için de gereklidir.

Yangından hırsızlığa kadar pek çok olumsuz duruma ve doğal afetlere karşı evinizi, eşyalarınızı ve sevdiklerinizi koruma altına almış olursunuz. Konut projesi ile ev sahibi olmanız ve akabinde bir konut sigortası yaptırmanız hiç de zor olmayacaktır.

Konut Sigortası Nedir? Neleri Kapsar?

Konut sigortası, bir konut projesi mahiyetindedir. Evinizin güvenliği ve korunması adına pek çok şey, sigorta firmaları tarafından en ince ayrıntısına kadar düşünülmüştür. Sahip olduğunuz evlere ev sigortası yaptırarak evinizi, eşyalarınızı güvenlik altına almış olacaksınız. Olası afetler ve akabinde hasarlar için bir teminatınız olacak. Böylece zararların kolayca karşılandığını göreceksiniz.

Siz de eğer bir ev sahibi değilseniz; pek çok konut kredisi sayesinde ev sahibi olabilirsiniz. Bu projeler sayesinde ev sahibi olduğunuzda da konutunuzu sigortalatmayı asla ihmal etmemelisiniz.

Konut projesi pek çok aileye ev alma imkanını sunuyor. Bu imkanlardan kolayca faydalanabilmeniz için de pek çok konut kredisi uygun şartlarda hazırlanarak kullanımınıza sunuluyor. Oldukça konforlu evler pek çok proje içerisinde sizler için sunuluyor. Siz de hemen bir projeye başvurarak ev sahibi olmanın yollarını aşabilirsiniz.

Konut kredisi ile bir konut sahibi olduktan sonra yaptıracağınız sigorta kapsamında pek çok olumsuz durumun yarattığı etkiler ve zararlardan dolayı teminat altına alınmış bulunuyorsunuz. Konut kredisi çekerek aldığınız bir eve sigorta yaptırdıktan sonra tüm hayatınız boyunca karşılaşabileceğiniz yangın, sel, fırtına, yıldırım, patlamalar, hırsızlık, deprem, kar etkisi, yer kaymaları, su hasarları, taşıt çarpmaları, duman, terör, halk hareketleri ve kargaşalar sonucu evinizde ve eşyalarınızda gerçekleşebilecek olan tüm zararlar karşılanıyor. Bunun için yapmanız gereken sadece bir konut sigortası yaptırmak ve aylık primlerinizi düzenli ödemektir.

Konut Sigortası İçin Gereken Belgeler Nelerdir?

Konut kredisi ile almış olduğunuz evinize mutlaka konut sigortası yaptırmalısınız. Çünkü hayatta nelerle karşılaşacağınızdan emin olmazsınız. Bu nedenle konut kredisi için birkaç evrak hazırlayarak bir sigorta şirketinin yolunu tutun. Bunun için gereken evrakların içinde de kimlik ve iletişim bilgileriniz, sigortalanacak olan konutun tapu ve adres bilgileri, konutun yüz ölçümü, kat sayısı ve yapı tarzını belirten belgeler yer alır.

Avatar
Orhan Babaeskihttps://gayrimenkuleks.com
GayrimenkulEks (GEKS); emlak sektörünü yakından takip etmek isteyenler için haber ve bilgi paylaşım portalıdır. Güncel haberler, kredi kampanyalarının duyuruları, dekorasyon tavsiyeleri ve yöntemlerinin yanısıra 5G1K kategorisinde faydalı bilgiler yayınlanmaktadır.

Görüşlerini Yaz

Please enter your comment!
Please enter your name here

twelve + 5 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

5,437BeğenenlerBeğen
9,086TakipçilerTakip Et
175TakipçilerTakip Et
1,739TakipçilerTakip Et