Konut Sektöründe İndirim Kampanyası İçin Tarih 27 Ağustos!

Gayrimenkul sektörünün öncü isimleri tarafından hazırlanan dev kampanya Bayram’dan sonra 27 Ağustos’ta başlıyor.

Gayrimenkul sektörünün öncü isimleri tarafından hazırlanan dev kampanya Bayram’dan sonra 27 Ağustos’ta başlıyor. Konut kampanyaları kapsamında bankaların 10 yıl vadeli kredilerinde faiz oranları yüzde 1’in altına çekilecek.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, konut sektörünün öncü isimleri ile bir araya gelmesinin ardından, kendilerinden talep edilen ihtiyaçları karşılayabilmek adına Bakanlıklar olarak harekete geçti.

Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, konut pazarında meydana gelen daralmanın önüne geçebilmek adına çalışmalar başlattı. Her konut üreticisi şirketin stokunda mevcut bulunan konutlar bir kısmı varlık havuzu çatısı altında toplanırken, Emlak Bank üzerinden de emlak fonu oluşturularak şirketlere nakit akışı sağlanmış olacak.

Bakanlıklar Konuyla İlgili Çalışmalara Başladı

Hükümet tarafından, ekonominin lokomotifi olan gayrimenkul sektörünün yeniden hareketlenmesi adına yoğun çalışmalar yürütülmeye başlandı. Geride bıraktığımız günlerde bu iki bakanlığın Bakanları ile görüşme gerçekleştiren sektör temsilcileri taleplerini iletmiş, Bakanlar ise bu taleplerin karşılanması adına Bakanlıkları harekete geçirmişti.

Konu ile alakalı olarak bazı basın mensupları tarafından yapılan haberlere göre, ülke genelinde hali hazırda 800 bin civarında konut stoku mevcut bulunurken, bunun ile beraber çalışmaları sürdürülen konut stoku da mevcut bulunuyor.

Büyük Gün 27 Ağustos!

Sektörün öncü isimleri, başlatmış oldukları çalışmalar doğrultusunda konutta indirim kampanyasını 27 Ağustos 2018 tarihinde başlatıyor. Kampanya kapsamında bankalar tarafından uygulanan konut kredisi faiz oranları yüzde 3’e yaklaşmışken, yeniden yüzde 0,98’e kadar düşürülürken, kampanya en az 1 ay devam edecek. Bunun ile beraber konutlardaki peşinat oranları yüzde 20-25’lerden 10’a kadar düşürülmüş olacak. Kampanyaya İNDER, KONUTDER, KİPTAŞ, GYODER gibi dev şirketler dahil olacak.

2 Tüm Görüşler

  1. Bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim net bir cevap arıyorum fakat bulamıyorum bu başlayacak olan kampanyada devlet bankaları da dahil mi herkes için mi geçerli yoksa sadece büyük firmalardan ev alacaklar için mi geçerli kesin bir cevap verebilirseniz sevinirim.Mesela 27 ağustosta ziraat bankasından 0.98 faizle kredi kullana bilir miyim sadece sıfır ev alanlar için mi yoksa sıfır yada 2.el fark etmiyor mu

  2. Bu kampanyadan 3 büyük firmamı faydalanacak bu konuda bizleri aydınlatırsanız sevinirim şuan kredi kullanmamız mümkün değil faizler çok yüksek faizler kesin düşücekmi

Görüşlerini Yaz

Please enter your comment!
Please enter your name here