Konut Kredisi Borcunu Başkasına Devretme

Konut Kredisi Borcunu Başkasına Devretme
Konut Kredisi Borcunu Başkasına Devretme

Konut Kredisi Borcunu Başkasına Devretme! Kredi borcunuz bitmeden satın aldığınız konutu elden çıkarmak mümkün mü? Evi Satamazsanız Ne Olur? Detaylar için…

Kredi, insanların acil ihtiyaçlarını veya ihtiyaç duydukları sermayeyi karşılamaları için bankalarca sağlanan bir borç paradır. Günümüzde bu yöntem çok popüler olduğu gibi pek çok insanın imdadına koşmaktadır. Peki alınan bu kredileri başkasına devretme şansımız var mı? Konut Kredisi Borcunu Başkasına Devretme!

Konut Kredisi Borcunu Başkasına Devretme

İhtiyaç kredisi alındığında krediyi devretme gibi bir lüksümüz yok. Fakat konut kredisinde bu durum farklı. Çünkü konut kredisini çekerken satın aldığınız konutu bankaya ipotek ettirmiş oluyorsunuz. Kredi borcunuz bitene kadar mülkiyet hakkı aslında bankada oluyor. Bu da hem kredi çekme hem de çekilen krediyi devretme konusunda kolaylık sağlıyor ve banka da verdiği paranın geri dönüşünü garantileyerek size geniş imkanlar sunuyor.

Kredi borcunuz bitmeden satın aldığınız konutu elden çıkarmak mümkün. Bütçeye uygun kredi alınmadığında insanlar geri ödeyemeyecek duruma geliyor ve bu noktada krediyi başkasına devretmeleri için evi satmaları gerekiyor. Borç devretmenin tek yöntemi budur. Gerçekten acil bir durumda kalınınca kullanılan bu yöntem bir nevi aldığınız şeyi iade etmektir.

Evi Satamazsanız Ne Olur?

Peki evi satamazsanız ne olacak? Borcunuzu nasıl temizleyeceksiniz? İşte bu noktada banka devreye giriyor. İpotek ettirdiğiniz konut zaten bankaya ait sayıldığından konut üstündeki tüm haklarınızdan feragat ediyorsunuz. Sonrasında banka, konutu satılığa çıkarıyor ve satıştan gelen gelirle kredi borcunu kapatıyor.

Görüşlerini Yaz

Please enter your comment!
Please enter your name here