Dekorasyon FikirleriKitaplık Dekorasyonu Fikirleri

Kitaplık Dekorasyonu Fikirleri

İnsanlar yaşadıkları alanlarda çeşitli mobilyalar, aksesuarlar ve farklı ürünler alarak ortamı kendilerine daha uygun bir şekle sokabilmektedirler.

İnsanlar yaşadıkları alanlarda çeşitli mobilyalar, aksesuarlar ve farklı ürünler alarak ortamı kendilerine daha uygun bir şekle sokabilmektedirler.

Özellikle evlerin vazgeçilmezi olan ek mobilyalar özenli bir şekilde temin edilmelidir. Okuma kültürünün oluştuğu ailelerde kitaplıklar son derece önem arz etmektedir. Bu yüzden kitaplıklar, birçok evde yer almaya başladılar. Bu da haliyle kitaplığın dekorasyonu için kapı arılamaktadır. Bizde kitaplık dekorasyonu için aklınızda fikir oluşabilmesi için bir kaçöneri ve birkaç fotoğraf paylaşarak, yardımcı olmak istedik.

Kitaplıkların Kullanım Alanları

Son zamanlarda bireylerin okuma oranı artış eğilimindedir. Bu kapsamda evlere alınan romanlar, ansiklopediler, ders kitapları, araştırma konulu kitapların muhafazası son derece önemlidir. Evlerde yer kaplayan bu tür kitapların ayakaltından kalkması ve istenildiği zaman bulunabilmesi için kitaplık temin edilmesi gerekmektedir. Temin edilen bu kitaplıklara yerleştirilen kitaplar istenildiği takdirde anında bulunurlar.

Kitaplık Ölçüleri ve Fiyatı

Genelde evin durumu ile birlikte özel yapılan veya mobilya mağazalarından hazır temin edilen kitaplıklar vardır. Bu kitaplıklar ortalama fiyatları malzeme kalitesine göre değişmektedir. Fakat günümüzde güzel ve kaliteli bir kitaplığın fiyatı 500 ile 2000 Türk Lirası arasında değişmektedir. Eğer bütçeniz düşükse ikinci elcilerden temin edeceğiniz kitaplıkları yeniden boyayarak ya da yeniden renklendirerek kullanıma alabilirsiniz.

Kitaplık Özelliği

Kitaplılar genelde suntadan yapılsa da genelde MDF olanları tercih edilir. Aralarında bölmeleri olan, sürgülü kapakları, sürgülü çekmeceleri ve menteşeli kapakları olan modelleri vardır. Bu özelliklerin yanında ortaları cam levha üzerine kitap yerleştirilmek planlaması ile üretilmiştir. Bazı ürünlerde ise orta kısımları dâhil tamamen ahşap malzemeden yapılmaktadır. Belirli ölçüleri olan kitaplıklarda genelde raf yükseklikleri 40 cm olmaktadır. Eni veya boyu evin durumu ve odanın elverişine göre değişmektedir.

Orhan Babaeskihttps://gayrimenkuleks.com/
Orhan Babaeski - Gündem, Emlak ve Teknoloji kategorileri haber editörü

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.

6 + 3 =

5,221BeğenenlerBeğen
8,664TakipçilerTakip Et
267TakipçilerTakip Et
1,448TakipçilerTakip Et