Kitaplığınızı Mutfağa Taşıyın!

Mutfak bir evin en önemli bölümüdür, evin hanımının en çok vakit geçirdiği alandır. Bütün gün yemektir, çaydır, kahvedir kolay kolay mutfaktan çıkamaz hanımlar.

Kitaplığınızı Mutfağa Taşıyın!

Mutfak bir evin en önemli bölümüdür, evin hanımının en çok vakit geçirdiği alandır. Bütün gün yemektir, çaydır, kahvedir kolay kolay mutfaktan çıkamaz hanımlar.

Akşam yemeğinin hazırlığının telaşı, eşinin gelmesini beklemek, çocuklarını beklemek bir yandan da onlar için hazırlıklar yapmak için uğraşırlar. Mutfağı bir kadının dünyasıdır bir anlamda, evde olduğu zamanının büyük bir çoğunluğu burada geçer, mutfak düzeni kadının ruh halini yansıtır. Yaşam şekli hakkında fikirler verir, kadını anlamayı kolaylaştırır.

Mutfak Sadece Yemek Yapmak İçin Değildir

Mutfak deyince akla hemen yemek yapmak ve yemek gelir. Oysa mutfağı bu sıradanlıktan kurtarmak gerekir. Yoğun bir şekilde yemek yapılan, yemek kokusu ve buharı bulunan kadının dünyası olan bu yeri birazda başka havalara sokmak gerekir. Yaptığı işlerden, yemeklerden sıkıldığı anda nefes almasını ağlayacak bir kaçış olması gerekir kadınlar için. Kitaplıkları mutfağa taşıyarak bir başlangıç yapılabilir. Yemekten bunaldığınız anda kitaplarınıza bir göz atıp bir tanesini alıp kendinizi dinlendirebilirsiniz. İnsanın ufkunu açan, hayata farklı gözlerle bakmayı sağlayan, huzur veren kitapları okumak çok güzeldir.

Kitap Hayatın Anlamıdır

Kitap okuyan insanın düşünme kapasitesi artar, hayata bakış açısı genişler, kültürü artar, bilgisi artar her yönüyle kitap insanı geliştirir. Bu nedenle her fırsatta kitap okumakta yarar vardır.

Mutfakta bir kitaplık olması ise çok ayrıcalıklı bir dekorasyon fikirleri arasında yer almaktadır. Bu fikri uygulayarak kendinizi özel hissedebilirsiniz, hayatınıza heyecan katmış olursunuz. Mutfağın genel olarak sadece yemek olarak düşünülmesini ortadan kaldırmış olup, size ait özel bir alan olma yolunda bir adım atmış olursunuz. Tamamen sizin dünyanız, sizin benliğinizle dolu bir dünyanız olmuş olur.

Haydi siz de mutfağınızda kitaplarınıza yer açın, farklı olma yolunda kendinize bir şans tanıyın.

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.