GayrimenkulEks

Kişisel Gelişim İş Bulmayı Etkiler Mi?

Günümüzde dünya üzerinde yaşanan küreselleşme ile beraber değişen dengelerin bir gerekliliği olarak daha yetkin ve daha donanımlı bir genç nüfusa sahip olmak büyük ölçüde önem taşır.

Kişisel Gelişim İş Bulmayı Etkiler Mi?

Günümüzde dünya üzerinde yaşanan küreselleşme ile beraber değişen dengelerin bir gerekliliği olarak daha yetkin ve daha donanımlı bir genç nüfusa sahip olmak büyük ölçüde önem taşır.

Dolayısıyla “Kişisel gelişim iş bulmayı etkiler mi?” sorusuna “büyük ölçüde etkiler” cevabını verebilmek mümkündür. Ayrıca bir örnek ile anlatmak gerekirse; eskiden bir yabancı dil ya da bilgisayar kullanmayı bilen bir kişi, kolaylıkla işe girebilirken, günümüz şartlarında yabancı dil ya da bilgisayar kullanımını bilmek pek de yeterli olmayabilir. Bu nedenle de iş ararken kişisel gelişim oldukça önemlidir. Çünkü iş başvurusunda bulunduğunuz işletmeler size hep diğer adaydan üstünlüğüne ne gibi bir soru yönelttiğinden, o işi alabilmek için diğer adaydan üstün özelliklere sahip olmanız şarttır. Hal böyle olunca kişisel gelişim kurslarına da büyük ölçüce görev düşüyor.

Bahsi geçen kişisel gelişi kursları, bir insanın yalnızca kendini nasıl geliştirebileceği ile alakalı olarak teknik bilgiler sağlayan kurslar olmayıp, bunun ile beraber kişisel gelişimi sağlamaya yarayan kurslardır. Bu kursları da bir örnek ile açıklamak gerekirse; genellikle iş dünyasında en fazla ihtiyaç duyulan iş hukuku yönetimi, kalite yönetimi, finansal açıdan yönetim, insan kaynakları yönetimi, performans ve iletişim değerlendirme yöntemleri olarak örneklendirilebilir. Söz konusu olan bu kişisel gelişim kursları bir taraftan şahısların kişisel eğitimine katkı sağlarken, bir taraftan da küresel iş dünyasında ortaya çıkan nitelikli personel algısına büyük oranda katkı sağlar. Böylelikle hem iş dünyası, hem de ülkenin toplumsal yapısı yeni bir ivme elde etmiş olur. Bu gelişime katkı sağlayabilmek adına kişisel gelişim kursları ve sertifikalarının iş dünyasındaki rolü oldukça önemlidir.

Fakat şunu da belirtmek gerekir ki, kişisel gelişim için illa ki kurslara gidilmesi şart değildir. Kişisel gelişimin bir takım belli başlı kuralları vardır ki, bu da kişinin kendini tanımasından geçer. Örneğin; kişi bolca kitap okuyarak, kendine yeni hobiler edinip boş vakitlerini değerlendirerek ya da hafta en az 2 -3 defa spor yaparak kişisel gelişimine katkı sağlayabilir.

ETİKETLER:
BUNU SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ
Başkan Tarih Verdi! TOKİ Açık Artırma Yöntemi ile Konut Satışı Yapıyor!
İnşaat Ruhsatlarında Önemli Düzenlemeyi İçeren Paket TBMM’de Kabul Edildi!
İnşaat Sektöründe Konutzede Sayısı giderek Artacak!
REIDIN Açıkladı! Kiralık ve Satılık Konutlarda En Çok Artış Hangi Şehirlerde Oldu?
Müteahhitler Konutta Yeni KDV İndirimi İstiyor!
Gümrük ve Ticaret Bakanı Açıkladı! Emlak Komisyon Oranları Değişiyor!
İstanbul’da Ev Fiyatına Mezar Yeri Satılıyor!
Konut Kredisi Faizleri Son 6 Yılın Rekorunu Kırdı!
Konut Sahibi Olmayan Kalmayacak! Sosyal Konut Seferberliği Sürüyor!
Atatürk Kültür Merkezi’nin Yıkımına Başlanıyor!
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. ZEYNEP dedi ki:

    Merhaba web siteniz gerçekten iyi, twitter da paylaştım TOKİ Bartın projesi ne durumda

BİR YORUM YAZ