GayrimenkulEks

Kısa Süreli Şoklar İnşaat Sektörünü Canlandırıyor

Kısa Süreli Şoklar İnşaat Sektörünü Canlandırıyor

Bekaş İnşaat A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Karahasanoğlu, yaptığı açıklamada Türkiye’nin yoğun bir gündeme sahip olduğunu, bu gündem içerisinde hem yurt içi, hem de yurt dışı yaşanan kısa süreli şokların, inşaat sektörüne yaradığını ifade etti.

Geride kalan 15 yıllık süreç zarfında Türkiye’nin en büyük getiriyi gayrimenkul sektörü sayesinde elde ettiğini kaydeden Karahasanoğlu, Türkiye’nin sürekli yoğun bir gündeme sahip olduğunu, bu yoğun gündem sebebiyle ortaya çıkan kısa süreli yurt içi ve yurt dışı şokların, Türkiye ekonomisinin mihenk taşı olan gayrimenkul sektörünü canlandırdığını ifade etti.

IMF’nin Beklenti Yükseltmesi Kaybı Telafi Etti

İstanbul ve Marmara bandının dışına çıkan Türkiye ekonomisinin Anadolu’da geniş bir yelpazeye yayılması ile birlikte daha da güçlendiğini kaydeden Karahasanoğlu, hafta içinde Amerika Birleşik Devletleri ile yaşanan vize sorunu sonrasında yüzde 3 ila yüzde 4 oranında Türk Lirası’nın değer kaybetmesi ile birlikte, Uluslararası Para Fonu (IMF)’nin yaptığı 2017 ve 2018 yılı sonu Türkiye’nin büyüme beklentisi raporları ile birlikte ekonominin toplanmasının, Türkiye’nin sahip olduğu ekonomik güce bağlı olduğunu aktardı.

Açıklamasında Türkiye’deki ekonomiye güven duygusunun yükselmesinin, ekonominin mihenk taşlarındaki aksamayı ortadan kaldırarak sürdürülebilirliğin devam etmesine ortam yarattığını belirten Karahasanoğlu, yabancı yatırımcıların Türkiye’ye daha sık gelmeye başladığını ifade etti.

Konuşmasında Türkiye ekonomisinin kısa süreli yaşadığı şokların bir yandan Türkiye ekonomisine önemli bir güç kattığının altını çizen Karahasanoğlu, diğer bir taraftan da bu şokların inşaat sektörüne katkı sağladığını ifade etti. Bu yorumlamasını gayrimenkul, döviz ve altın kurlarındaki anlık iniş ve anlık çıkışların beklentilerin üzerinde gerçekleştiği gerçeğine dayandıran Karahasanoğlu, kısa süreli şoklar sayesinde ekonominin can damarı olan gayrimenkul sektörünün de canlandığını ifade etti.

Benzer:  Sektör, Nüfustan Hızlı Büyüyor!
BUNU SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ
Başkan Tarih Verdi! TOKİ Açık Artırma Yöntemi ile Konut Satışı Yapıyor!
İnşaat Ruhsatlarında Önemli Düzenlemeyi İçeren Paket TBMM’de Kabul Edildi!
İnşaat Sektöründe Konutzede Sayısı giderek Artacak!
REIDIN Açıkladı! Kiralık ve Satılık Konutlarda En Çok Artış Hangi Şehirlerde Oldu?
Müteahhitler Konutta Yeni KDV İndirimi İstiyor!
Gümrük ve Ticaret Bakanı Açıkladı! Emlak Komisyon Oranları Değişiyor!
İstanbul’da Ev Fiyatına Mezar Yeri Satılıyor!
Konut Kredisi Faizleri Son 6 Yılın Rekorunu Kırdı!
Konut Sahibi Olmayan Kalmayacak! Sosyal Konut Seferberliği Sürüyor!
Atatürk Kültür Merkezi’nin Yıkımına Başlanıyor!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ