Kısa Süreli Şoklar İnşaat Sektörünü Canlandırıyor

Bekaş İnşaat A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Karahasanoğlu, yaptığı açıklamada Türkiye’nin yoğun bir gündeme sahip olduğunu, bu gündem içerisinde hem yurt içi, hem de yurt dışı yaşanan kısa süreli şokların, inşaat sektörüne yaradığını ifade etti. Geride kalan 15 yıllık süreç zarfında Türkiye’nin en büyük getiriyi gayrimenkul sektörü sayesinde elde ettiğini kaydeden Karahasanoğlu, Türkiye’nin sürekli yoğun […]

Bekaş İnşaat A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Karahasanoğlu, yaptığı açıklamada Türkiye’nin yoğun bir gündeme sahip olduğunu, bu gündem içerisinde hem yurt içi, hem de yurt dışı yaşanan kısa süreli şokların, inşaat sektörüne yaradığını ifade etti.

Geride kalan 15 yıllık süreç zarfında Türkiye’nin en büyük getiriyi gayrimenkul sektörü sayesinde elde ettiğini kaydeden Karahasanoğlu, Türkiye’nin sürekli yoğun bir gündeme sahip olduğunu, bu yoğun gündem sebebiyle ortaya çıkan kısa süreli yurt içi ve yurt dışı şokların, Türkiye ekonomisinin mihenk taşı olan gayrimenkul sektörünü canlandırdığını ifade etti.

IMF’nin Beklenti Yükseltmesi Kaybı Telafi Etti

İstanbul ve Marmara bandının dışına çıkan Türkiye ekonomisinin Anadolu’da geniş bir yelpazeye yayılması ile birlikte daha da güçlendiğini kaydeden Karahasanoğlu, hafta içinde Amerika Birleşik Devletleri ile yaşanan vize sorunu sonrasında yüzde 3 ila yüzde 4 oranında Türk Lirası’nın değer kaybetmesi ile birlikte, Uluslararası Para Fonu (IMF)’nin yaptığı 2017 ve 2018 yılı sonu Türkiye’nin büyüme beklentisi raporları ile birlikte ekonominin toplanmasının, Türkiye’nin sahip olduğu ekonomik güce bağlı olduğunu aktardı.

Açıklamasında Türkiye’deki ekonomiye güven duygusunun yükselmesinin, ekonominin mihenk taşlarındaki aksamayı ortadan kaldırarak sürdürülebilirliğin devam etmesine ortam yarattığını belirten Karahasanoğlu, yabancı yatırımcıların Türkiye’ye daha sık gelmeye başladığını ifade etti.

Konuşmasında Türkiye ekonomisinin kısa süreli yaşadığı şokların bir yandan Türkiye ekonomisine önemli bir güç kattığının altını çizen Karahasanoğlu, diğer bir taraftan da bu şokların inşaat sektörüne katkı sağladığını ifade etti. Bu yorumlamasını gayrimenkul, döviz ve altın kurlarındaki anlık iniş ve anlık çıkışların beklentilerin üzerinde gerçekleştiği gerçeğine dayandıran Karahasanoğlu, kısa süreli şoklar sayesinde ekonominin can damarı olan gayrimenkul sektörünün de canlandığını ifade etti.

İlgili:  TOKİ, Muş Merkez’deki 155 Konutunu Satışa Çıkardı!

Görüşlerini Yaz

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.