Emlak Kira Beyannamesi Nasıl Verilir 2018?

Kira Beyannamesi Nasıl Verilir 2018?
K

Kira beyannamesi 3 farklı şekilde verilir. Herkesin merak ettiği Kira beyannamesi nasıl verilir? sorusunu cevaplayacağız.

Kira beyannamesi 3 farklı şekilde verilir. Herkesin merak ettiği Kira beyannamesi nasıl verilir? sorusunu cevaplayacağız.

Kira beyannamesinin nasıl verildiği konusunda 3 farklı yöntem vardır. Bu yöntemlerin üçünü de detaylı bir şekilde inceleyerek haklarında bilgi sahibi olmanıza yardımcı olacağız.

Kira Beyannamesi Nasıl Verilir?

1. Seçenek: Vergi Dairesine Gitmek

2007 kira beyannamesi nasıl verilir? Hazır beyan sistemi nedir? Hazır beyan sistemine nasıl girilir?

2016 yılında elinize geçen kira tutarlarına bağlı olarak kira beyannamenizi 1 Mart ile 25 Mart tarihleri arasında vermelisiniz. Beyannameyi vermek için size en yakın olan vergi dairesine gitmeniz gerekmektedir. Vergi dairesine gittiğinizde kira beyannamesini doldurmanız gerekmektedir. Burada önemli olan bir husus vardır. Gideceğiniz vergi dairesi sizin bağlı bulunduğunuz şehirdeki vergi dairesinin olması gerekmiyor.

2. Seçenek: Sözleşmeli Olduğunuz Muhasebeci İle Gönderebilirsiniz

İkinci aşama olarak sözleşmeli muhasebeci ile gönderebileceğinizi söyledik. Pek nasıl olacak? Şöyle ki Mali Müşavirler ile birlikte. Kira beyannamenizi, kira bilgileriniz iler beraber serbest mali müşavire başvuru yapabilirsiniz. Serbest mali müşavir herhangi bir tanesi olabilir.

3. Seçenek: İnternet Aracılığı ile Hazır Beyan Sistemi Üzerinden Verebilirsiniz

Peki internetten hazır beyan sistemi üzerinden kira beyannamesi nasıl verilir?  Beyana bağlı olan geliri yalnızca gayrimenkul sermaye getirisinden olan yükümlü, talep etmeleri durumunda vergi dairesinden temin edecekleri parola, kullanıcı ve şifre ile. Vatandaşların yıllık gelir vergisi beyannamelerini kendileri direkt olarak elektronik ortamdan görmeleri mümkündür.

Hazır Beyan Sistemi Ne Demektir?

Kira beyannamesi nasıl verilir 2017 sorusunu açıkladık. En son olarak da internetten yapabileceğinizi söyledik. Pek hazır beyan sistemi ne demek? Gelirleri yalnızca kiradan olan vatandaşlar, fiyat, menkul sermaye geliri ve elde edilen başka gelirler veya bu saydıklarımızdan herhangi birinden yükümlü olan bireylere bağlı Gelir İdaresi Başkanlığınca var olan ve diğer kurumlardan edinilen bilgiler ile internetten yapıldığı sistemdir.

Hazır Beyan Sistemine Nasıl Giriş Yapılır?

Kira geliri elde eden yükümlü kişiler kimlik bilgilerini sisteme girip, daha sonra da sistemin sunduğu özel güvenlik sorularını yanıtlayarak. Diğer bir yol ise alınan vergi dairesi şifresini sisteme girerek. Eğer şifreniz yoksa herhangi bir vergi dairesine başvuru yaparak ücretsiz bir şekilde temin edebilirsiniz.

Hazır Beyan Sistemini Kimler Kullanabilir?

Gelirlerini sadece sayacağımız şekilde elde edenler bu sistemi kullanabilir. Bunlar sermaye gelirleri, menkul sermaye gelirleri ve diğer ilgili gelirler. Ticari gelir elde edenler, zirai gelir elde edenler ve serbest meslekten gelir elde eden bireyler bu sistemden yararlanamazlar.

Avatar
Orhan Babaeskihttps://gayrimenkuleks.com
GayrimenkulEks (GEKS); emlak sektörünü yakından takip etmek isteyenler için haber ve bilgi paylaşım portalıdır. Güncel haberler, kredi kampanyalarının duyuruları, dekorasyon tavsiyeleri ve yöntemlerinin yanısıra 5G1K kategorisinde faydalı bilgiler yayınlanmaktadır.

Görüşlerini Yaz

Please enter your comment!
Please enter your name here

7 + twelve =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

5,505BeğenenlerBeğen
3TakipçilerTakip Et
9,412TakipçilerTakip Et
175TakipçilerTakip Et
1,857TakipçilerTakip Et