Kentsel Dönüşümden Kredi Desteği Almak İsteyen Vatandaşlar ALO 181’i Aradı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından şikayetler, bilgi ve randevu isteklerinin yanıtlanması amacıyla kurulan Alo 181, çok sayıda vatandaşa yardımcı oldu.

Kentsel Dönüşüm'den Kredi Desteği Almak İsteyen Vatandaşlar ALO 181'i Aradı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından şikayetler, bilgi ve randevu isteklerinin yanıtlanması amacıyla kurulan Alo 181, çok sayıda vatandaşa yardımcı oldu.

Alo 181, 197 bin  622 vatandaşın sorunlarına çözüm üretti.

Alo 181’e Gelen Çağrıların Yüzde 1’i İhbar!

Bakanlıktan Alo 181 ile ilgili detaylı veriler geldi. Gelen verilere göre 2017 yılının Ocak ayından Haziran ayına kadar Alo 181 hattı 197 bin 622 vatandaşın sorunlarına çözüm üretti. Alo 181’e gelen çağrıların geneline bakılıp değerlendirildiği zaman yüzde 72’lik kısmı bilgi edinme için kullanıldı.  Geriye kalan yüzde 23’lük kısmı randevu, yüzde 4’lük kısmına bakıldığı zaman ise şikayetlerden oluştuğu görüldü. Yüzde 1’lik kısmı ise ihbar bildirim için arandı.

İlk zamanlarda gelen çağrıların bir çoğu çevreyle ilgili problemlerdi. Bu problemlerin başında atık yağlar yer alıyordu. Bunun takibinde ise kağıt, plastik, metal, cam ve benzeri gibi geri dönüşüm ürünleri bulunuyordu.

Alo 181’e Gelen Çağrıların Yüzde 52’si Kredi Faiz Destekleri İçin

Kentsel dönüşüme ilişkin olarak oturdukları yapıları yenilemek, restorasyon yaptırmak isteyen vatandaşlar da Alo 181 hattını aradı. Vatandaşlar kentsel dönüşüm ile ilgili kredi ve faiz yardımları, kira destekleri kapsamında bilgi aldı. Bu kapsamda yapılan çağrıların yüzde 52’lik kısmı finansman, yüzde 47’lik kısmı riskli yapı ve riskli alan, yüzde 1’lik kısmı ise diğer konularda oldu.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan 1,5 Yıllık Kira Desteği

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Türkiye’de depreme dayanıklı olmayan yapıların tekrardan inşa edilmesi, yenilenmesi ve meydana gelen cay kayıplarına engel olmak için kentsel dönüşüm seferberliği başlattı. Bu seferberlik ile birlikte oturdukları evleri yenilemek isteyen bireylere kredi ve faiz yardımlarına ek olarak 18 ay yani 1,5 yıla kadar kira destekleri verilebiliniyor.

Küçükten büyüğe herkesin aradığı Alo 181 hattına, ülkemizde daha temiz bir çevre, daha yeşil bir Türkiye için olan düşünceler paylaşıldı, bir takım öneriler geldi.

Meydana gelen sorunların telefonla çözülebilmesi ve zamandan tasarruf yapılabilinmesi için çağrı merkezlerinde ise memnuniyet oranları devamlı yükseliyor.

En Çok Arama İstanbul’dan Geldi!

İletişim Merkezi’nin kurulduğu günden bugüne kadar en hangi illerden yapıldığına dair veriler çıkartıldı. Açıklanan verilere göre en çok aramanın geldiği şehir İstanbul oldu. İstanbul’un takibinde Ankara, İzmir, Bursa ve Adana, sonrasında ise Antalya yer aldı.

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.