Kendi Okuma Köşenizi Kendiniz Yapın!

Güzel dekore edilmiş kitap okuma köşeleri, genellikle insanlarda kitap okuma hevesini arttıran bir etkendir.

Kendi Okuma Köşenizi Kendiniz Yapın!

Güzel dekore edilmiş kitap okuma köşeleri, genellikle insanlarda kitap okuma hevesini arttıran bir etkendir.

Evinizin en uygun köşesine yapacağınız kitap okuma köşesi, bütün ev halkı ve sizin için huzurla kitabınızı okuyacağınız bir alan haline dönüşebilir. Bunun için ev dekorasyonu yaparken evinizin küçük bir köşesini de kitaplık ve kitaplarınız için ayırmalısınız.

Kendi okuma köşenizi kendiniz yapmanız için, dekorasyon fikirleri arasında yer alan bir takım önerilerden bahsedelim. Bu fikirler arasında yer alan önerilere bakacak olursak, eğer evinizde hali hazırda bulunan bir çalışma odanız varsa, kitap okuma köşenizi de bu odaya yapmanız doğru bir tercih olacaktır. Çünkü çalışma odasında kolaylıkla bir kitap okuma köşesi oluşturulabilir. Ya da evinizin tercih edebileceğiniz herhangi bir odasında, (bu yatak odası, oturma odası, salon da olabilir) kendi kitap okuma köşenizi oluşturabilirsiniz.

Pencere Kenarlarını Tercih Edin!

Kitap okuma köşesi olarak genellikle pencere kenarları tercih edilmelidir. Aydınlık olması, güneş alıyor olması ve özellikle manzaraya sahip bir pencereniz var ise, pencere kenarı olması, kitap okuma aşkınızı depreştirecek, huzur içerisinde ve hevesle birçok kitabı okumanızı sağlayacaktır. Ayrıca köşenizin ışık alıyor ve aydınlık olması göz sağlınız açısından yararlı olacaktır. Bu sebeple aynı şekilde gece kitap okuyabilmeniz için köşenize gözünüzü yormayacak aydınlatmalar koymanız gerekir.

Kitap okuma köşesini kendiniz oluşturabilmek için kanepe, sedir ya da koltuk takımınızın berjerlerini kullanabilirsiniz. Eğer bu köşeyi yatak odasında oluşturuyorsanız, kullandığınız sedir ya da koltuk için, yatak örtünüzün deseninde bir örtü kullanarak hoş bir görüntü elde edebilirsiniz. Bunun yanında köşenize kitaplarınız için, göz zevkinize uygun küçük raflar oluşturabilir ya da dilediğiniz tarzda bir kitaplık seçebilirsiniz. Ayrıca seçeceğiniz minik dekoratif objeler ve mumlar kullanarak da kitap okuma köşenizde hoş bir görünüm sağlayabilirsiniz.

Eğer bunların aksine eviniz, içerisinde bir kitap okuma köşesi yapmaya yeteri kadar müsait değilse, kanepe ve ya koltuk takımlarınızın kenarına koyacağınız bir sehpa da sizin için yeterli olacaktır. Ayrıca yine hoş bulduğunuz dekoratif obje ve mumlar ile koltuk kenarı ve sehpanızı süsleyerek kitap okuyabileceğiniz güzel bir alana dönüştürebilirsiniz.

 

 

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.