EmlakKarayolu Taşıma Yönetmelik Taslağı ile Altın Çağ Başlıyor!

Karayolu Taşıma Yönetmelik Taslağı ile Altın Çağ Başlıyor!

Uluslararası Nakliyeciler Derneği (UND) Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu, basına Karayolu Taşıma Yönetmelik Taslağı hakkında açıklamalarda bulundu.

Uluslararası Nakliyeciler Derneği (UND) Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu, basına Karayolu Taşıma Yönetmelik Taslağı hakkında açıklamalarda bulundu.

Karayolu Taşıma Yönetmelik Taslağı yürürlüğe girmesi ile birlikte taşımacıların pek çok ülke ile birlikte anlaşma yoluna gidebileceklerini söyleyen Nuhoğlu, yönetmelik ile beraber kara ulaştırmada yol alan taşımacıların için “altın çağ” diye adlandırdığı çağın başladığını söyledi.

Karayolu Düzenleme Genel Müdürünün Bakış Açısı Özel Sektör Gibi

Nuoğlu, hazırlanan taslağın taşımacılar kapsamında sunulan kolaylıklar sebebi ile başarılı bulduklarını söyledi. Karayolu Düzenleme Genel Müdürü Saim İlcioğlu’nun taşımacılım sektörüne olan bakış açıcısının özel sektördeki mantık ile benzer olduğunu söyleye  Nuhoğlu, bu bakış açısının kendilerini çok fazla rahatlattığını söyledi. Nuhoğlu, söz konusu yönetmelik taslağının kamunun yapmış olduğu önemli çalışmalardan biri olduğunu söyledi.

Sektör Canlanacak, Rekabet Yükselecek!

Taslağın getirmiş olduğu yeniliklere dikkat çeken Nuhoğlu en önemli yeniliğin sektörü canlandırmak ile birlikte rekabet ortamının oluşmasına zemin hazırlamasının olduğunu söyledi.

Nuhoğlu, taslağın aynı zamanda kamu ile özel sektör arasındaki meydana gelen ortak çalışmalarda da artış yaşanmasına katkı sağlayacağını söyledi.

Karayolu Taşıma Yönetmelik Taslağı ile Pek Çok Ülke ile Anlaşma Yapılabilinecek

Hazırlanan Karayolu Taşıma Yönetmelik Taslağı ile birlikte Türk taşımacılar artık pek çok ülke ile taşımacılık anlaşması gerçekleştirebilecek. Şuan da yürürlülükte olan yönetmelik kapsamında bu mümkün değildi. Taşımacılar sadece bir ülke ile anlaşma yapabiliyordu. Yeni uygulama ile birlikte bu ortadan kalkmış olacak.

Nuhoğlu, Türk taşımacıların Avrupa’da yatırım yapmalarını istediklerini ifade etti. Nuhoğlu, Yeni yönetmelik ile birlikte İtalya ve Almanya, Rusya ile İngiltere arasında nakliye işini yapabileceğimi söyledi. Bu sebepten ötürü yeni yönetmeliğin sektör için devrim gibi bir uygulama olduğunu söyleyen Nuhoğlu, çok mutlu olduklarını dile getirdi. Nuhoğlu, sağlanan olanaklar için ise Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ile Genel Müdür İlcioğlu’na teşekkürlerini iletti.

Aramıza Katılın!

Mail bültenimize dahil olarak güncel emlak haberlerinden, yeni konut projelerinden, trend dekorasyon fikirlerinden ve kredi kampanyalarından anında haberdar olun.

Bilgilerinizi hiç kimseyle paylaşmayacağız.
Avatar
Meltem Canalanhttps://gayrimenkuleks.com/
Meltem Canalan - Emlak, Ekonomi ve Bankalar kategorileri haber editörü

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.

3 × 5 =

5,220BeğenenlerBeğen
8,664TakipçilerTakip Et
253TakipçilerTakip Et
1,481TakipçilerTakip Et