GayrimenkulEks

Kanal İstanbul Projesi’nde Büyük Gelişme!

Milyonlar tarafından merakla takip edilen Kanal İstanbul Projesi’nin geçeceği güzergah belirlendi.

Kanal İstanbul Projesi’nde Büyük Gelişme!

Milyonlar tarafından merakla takip edilen Kanal İstanbul Projesi’nin geçeceği güzergah belirlendi. Yaklaşık olarak 5 yıl gibi bir süre içerisinde tamamlanıp hizmete açılması planlanan projenin kazı çalışmalarında çık malzemeler ile Marmara’dan Karadeniz’e doğru olan güzergahın solunda 2 adet, sağında 1 adet, toplamda 3 adet ada inşa edilecek.

Tüm Türkiye tarafından merakla beklenen ve İstanbul’un deniz trafiği için alternatif bir yol olacak olan Kanal İstanbul Projesi’nin güzergahı netleştirildi. Totalde 5 alternatif güzergah üzerinde çalışmalar yürütülen projede bir değerlendirme yapılarak hangi güzergah olacağı kesinleştirildi.

Bazı yayın organları tarafından konu ile alakalı olarak yapılan haberlere göre, gerçekleştirilen çalışmalar neticesinde Marmara Denizi’ni Küçükçekmece Gölü’nde ayıran noktadan başlanarak, Sazlıdere Baraj Havzası boyunca süren ve ardından Sazlıbosna Köyü’nü geride bırakarak Dursunköy’ün doğusuna erişip Baklalı Köyü’nü geride bırakarak Terkos Gölü batısında Karadeniz’e erişen söz konusu bu alternatif yolun, İstanbul Boğazı için alternatif su yolu olarak hayata geçirilecek olan Kanal İstanbul Projesi’nin güzergahı olarak kabul edildi.

Hal böyle iken söz konusu olan projenin, mühendislik çalışmaları sürdürülen yaklaşık olarak 45 kilometrelik Küçükçekmece Gölü – Sazlıdere Barajı – Terkos Gölü doğusunu izleyen güzergah için inşaat çalışmalarının 5 yıl gibi bir sürede tamamlanıp gerekli bakımların yapılması şartıyla tam bir asır boyunca İstanbul’a ve dolayısıyla Türkiye’ye hizmet etmesi planlanıyor.

Kanal İstanbul 5 Bin Kişiye İş İmkanı Sağlayacak

Söz konusu olan bu proje aynı zamanda Türkiye’nin istihdamına da bir hayli katkı sağlayacak. Kanal İstanbul Projesi’nin inşaat çalışmalarında 5 bin kişiye, işletmede ise yardımcı tesisler de içinde olmak üzere bin kişiye iş imkanı sunulması öngörülüyor.

Öte yandan İstanbul’a 3 yeni ada kazandıracak olan bu proje, Avcılar, Başakşehir ve Arnavutköy ilçe sınırlarından geçecek. Marmara Denizi etrafından tesis edilecek olan adalar ise Büyükçekmece, Beylikdüzü ve Bakırköy’ün Marmara Denizine bakan taraflarında yapılacak.

Benzer:  Yüzde 73’ü Tamamlanan 3. Havalimanında Son Durum!
BUNU SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ
Başkan Tarih Verdi! TOKİ Açık Artırma Yöntemi ile Konut Satışı Yapıyor!
İnşaat Ruhsatlarında Önemli Düzenlemeyi İçeren Paket TBMM’de Kabul Edildi!
İnşaat Sektöründe Konutzede Sayısı giderek Artacak!
REIDIN Açıkladı! Kiralık ve Satılık Konutlarda En Çok Artış Hangi Şehirlerde Oldu?
Müteahhitler Konutta Yeni KDV İndirimi İstiyor!
Gümrük ve Ticaret Bakanı Açıkladı! Emlak Komisyon Oranları Değişiyor!
İstanbul’da Ev Fiyatına Mezar Yeri Satılıyor!
Konut Kredisi Faizleri Son 6 Yılın Rekorunu Kırdı!
Konut Sahibi Olmayan Kalmayacak! Sosyal Konut Seferberliği Sürüyor!
Atatürk Kültür Merkezi’nin Yıkımına Başlanıyor!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ