EmlakKaliteli Okullara Yakın Yerlerde Ev Fiyatları Daha Yüksek!

Kaliteli Okullara Yakın Yerlerde Ev Fiyatları Daha Yüksek!

Son günlerde Türkiye'nin gündeminde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı ile bir günde kaldırılan TEOG sistemi var. Bu gündem, beraberinde okullara yakınlığın konut fiyatlarına olan etkisini ortaya çıkartıyor.

Son günlerde Türkiye’nin gündeminde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile bir günde kaldırılan TEOG sistemi var. Bu gündem, beraberinde okullara yakınlığın konut fiyatlarına olan etkisini ortaya çıkartıyor.

Gayrimenkul Haber’de Kemal Keskin’in hazırladığı habere göre, TEOG sisteminin kaldırılması ve Türkiye’deki mevcut eğitim sisteminin yeniden bir yapılandırma içine girmesine Gayrimenkul Değerleme Uzmanı Ahmet Büyükduman tarafından sosyal paylaşım sitesi olan Twitter aracılığı ile yaptığı paylaşım ile yeni bir boyut getirildi.

Sık değişen, sürekli olarak tekrar yapılandırılan eğitim sisteminde, en son TEOG sınavı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile kaldırılmış, kamuoyunun gündemi tamamıyla eğitim sistemi haline döndü. Liseye giriş aşamasında öğrencilerin nasıl bir strateji izleyeceğine dair gündem tartışmalar devam ederken, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından son yapılan açıklamada bazı okulların sınavlı alıma devam edeceği, sınavlarda başarısız olan öğrencilerin de konumlarına göre en yakın İmam Hatip Liseleri ya da Teknik Meslek Liseleri arasında tercih yapacağını belirtmişti.

Konu hakkında açıklamada bulunan İstanbul Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık A.Ş. Yönetici Ortağı ve Lisanslı Gayrimenkul Değerleme Uzmanı Ahmet Büyükduman, Twitter üzerinden İngiltere merkezli gayrimenkul firması olan Property Wire tarafından yapılan paylaşımı retweet ederek ‘En iyi devlet liselerinin bulunduğu bölgelerde ev fiyatları ortalamanın yüzde 45’ üzerinde yorumunda bulundu.

Property Wire tarafından paylaşılan makalede, kaliteli öğrenim kurumlarının yer aldığı bölgeler içerisindeki gayrimenkul fiyatlarının, diğer bölgelerdeki gayrimenkullere oranla daha yüksek oranlarda olduğunun bilgisi paylaşılırken, Değerleme Uzmanı Büyükduman konuya esprili bir yaklaşım yaparak ‘İngiltere de TeOG tartışmasına bir haberle katılıyor’ yorumunda bulundu.

Aramıza Katılın!

Mail bültenimize dahil olarak güncel emlak haberlerinden, yeni konut projelerinden, trend dekorasyon fikirlerinden ve kredi kampanyalarından anında haberdar olun.

Bilgilerinizi hiç kimseyle paylaşmayacağız.
Orhan Babaeskihttps://gayrimenkuleks.com/
Orhan Babaeski - Gündem, Emlak ve Teknoloji kategorileri haber editörü

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.

nineteen + 11 =

5,221BeğenenlerBeğen
8,664TakipçilerTakip Et
262TakipçilerTakip Et
1,457TakipçilerTakip Et