GayrimenkulEks

Kağıttan Yapılan Gemi Şeklindeki Masa Kartları

Ev dekorasyonu yaparken kendi ellerinizle yapabileceğiniz binlerce dekoratif süs örnekleri mevcut bulunuyor.

Kağıttan Yapılan Gemi Şeklindeki Masa Kartları

Ev dekorasyonu yaparken kendi ellerinizle yapabileceğiniz binlerce dekoratif süs örnekleri mevcut bulunuyor. Bunlardan biri de kağıtlardan yapılan masa süsleridir. Özellikle de evlerimizde misafirlerimizi ağırlarken masamızın dekorasyonunun kusursuz olmasını isteriz. Bunun için de yapmanız gereken ilk şey masa dekorasyonu hakkında önerilen dekorasyon fikirlerine bir göz atmaktır.

Dekorasyon fikirleri arasında yer alan misafirlerinizi ağırlayacağınız masanız için dekoratif objelerden biri kağıtlardan yapabileceğiniz gemi şeklindeki masa kartlarıdır. Bu kartları yapabilmeniz için gerekli malzemeler A4 boyutundaki el işi kağıdı, sicim, makas, kalem ve çöp şişdir. Eğer ki el işi kağıdına desenli bir kağıt kullanmak isterseniz, kullanacağınız kağıt adedini 2 katına çıkarmalı ve kullanmaya başlamadan önce ikiye katlamalısınız.

Öncelikle masa dekorunuz için kağıttan gemi yapımına ilk olarak kağıdı ikiye katlayarak başlayınız. Ardından ikiye katlamış olduğunuz kağıdı yeniden iki köşesinde üçgen olacak şekilde katlayınız. Geriye kalan fazlalık kısımları kağıdın iki yüzünden de geriye doğru katlayınız. Bu işlemin de sonrasında katlamış olduğunuz kağıdı açmanız ve sonrasında tam bir üçgen şeklinde iki ucunu bir araya getirip katlayınız. Ve bu üçgeninde iki kenarından tutarak kare olacak şekilde açınız. Son olarak da bu kağıdı kenarlarından tutarak açınız. Böylelikle masa dekorunuz için kağıttan gemi objesini elde edebilirsiniz.

Bir masayı dekore ederken yapabileceğiniz kağıttan masa kartları için gemi kartları gibi pek çok alternatif mevcut bulunur. Örneğin dekorasyon fikirleri arasında el işi kağıdından yapılan ördekler, çiçekler,çam ağaçları, çeşitli modellerde zarflar, kalp şekilleri ve bunun gibi pek çok örnek gösterilebilir.

Benzer Haber:  Yatak Odaları İçin Dramatik Etki Nasıl Yaratılır?
BUNU SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ
Diyarbakır Sur İçin Yeni Dönem Başlıyor!
Dikkat! 1 Haziran’dan Sonra O Binalara Yapı Ruhsatı Verilmeyecek!
3. Havalimanı İle Bilet Fiyatları Düşecek Mi?
3 Yönetmelik Değişti! Artık Ön Ödemeli Konut Satışlarında Sigorta Zorunluluğu Var!
87.000 Asansöre Kırmızı Etiket, Firmalara ise 7 Milyon TL Ceza
Gebze-Darıca Metro Hattı İçin İhale Tarihi Belirlendi!
İnşaat Sektörü Dünya Çapında Büyümesini Sürdürecek!
2018 TOKİ Malatya Darende Konutları! Son Başvuru: 30 Mart!
Dar Gelirliler için 285 TL’den Başlayan Taksitle 2018 Kars Sarıkamış Konutları!
İşte Dünya Borsasının Toplam Değeri!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ