Kağıttan Yapılan Gemi Şeklindeki Masa Kartları

Ev dekorasyonu yaparken kendi ellerinizle yapabileceğiniz binlerce dekoratif süs örnekleri mevcut bulunuyor. Bunlardan biri de kağıtlardan yapılan masa süsleridir. Özellikle de evlerimizde misafirlerimizi ağırlarken masamızın dekorasyonunun kusursuz olmasını isteriz. Bunun için de yapmanız gereken ilk şey masa dekorasyonu hakkında önerilen dekorasyon fikirlerine bir göz atmaktır.

Dekorasyon fikirleri arasında yer alan misafirlerinizi ağırlayacağınız masanız için dekoratif objelerden biri kağıtlardan yapabileceğiniz gemi şeklindeki masa kartlarıdır. Bu kartları yapabilmeniz için gerekli malzemeler A4 boyutundaki el işi kağıdı, sicim, makas, kalem ve çöp şişdir. Eğer ki el işi kağıdına desenli bir kağıt kullanmak isterseniz, kullanacağınız kağıt adedini 2 katına çıkarmalı ve kullanmaya başlamadan önce ikiye katlamalısınız.

Öncelikle masa dekorunuz için kağıttan gemi yapımına ilk olarak kağıdı ikiye katlayarak başlayınız. Ardından ikiye katlamış olduğunuz kağıdı yeniden iki köşesinde üçgen olacak şekilde katlayınız. Geriye kalan fazlalık kısımları kağıdın iki yüzünden de geriye doğru katlayınız. Bu işlemin de sonrasında katlamış olduğunuz kağıdı açmanız ve sonrasında tam bir üçgen şeklinde iki ucunu bir araya getirip katlayınız. Ve bu üçgeninde iki kenarından tutarak kare olacak şekilde açınız. Son olarak da bu kağıdı kenarlarından tutarak açınız. Böylelikle masa dekorunuz için kağıttan gemi objesini elde edebilirsiniz.

Bir masayı dekore ederken yapabileceğiniz kağıttan masa kartları için gemi kartları gibi pek çok alternatif mevcut bulunur. Örneğin dekorasyon fikirleri arasında el işi kağıdından yapılan ördekler, çiçekler,çam ağaçları, çeşitli modellerde zarflar, kalp şekilleri ve bunun gibi pek çok örnek gösterilebilir.

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.