Emlak Kadıköy'de Kentsel Dönüşüm Başladı

Kadıköy’de Kentsel Dönüşüm Başladı

Kadıköy’de kentsel dönüşüm kapsamında 6 bin binanın dönüşüme başladığı bildirildi.

Kadıköy’de Kentsel Dönüşüm Kapsamında 26 Bin Bina Var

Kadıköy’de kentsel dönüşüm kapsamında 26 bin binanın olduğu tespit edildi. 26 bin bina İçin düğmeye basıldı. Kadıköy’de kentsel dönüşüm kapsamında yer alan binalardan 6 bin tane binada dönüşüm çalışmaları başladı.

Kadıköy’de kentsel dönüşüm kapsamına giren 26 bina hakkındaki açıklama Anadolu Yakası İnşaat Müteahhitleri Derneğinden geldi. Dernek Başkanı Melih Tavukçuoğlu, “Kadıköy’de kentsel dönüşüme giren altın kadar bina için süreç başladı. Binalarda dönüşüm çalışmaları devam ediyor” dedi.

Anadolu Yakası İnşaat Müteahhitleri Derneği Başkanı, “Kadıköy’de kentsel dönüşüm beklemekte olan yapı sayısı yaklaşık değerlerle 20 bin civarında. Fakat ilçedeki dönüşüm çalışmaları hedeflenen şekilde ilerliyor. Çalışmalar bu hız ile sürdürülürse ilçede kentsek dönüşüm çalışmaları 15 yılda bitecek” şeklinde konuştu.

Haftanın 5 Günü, Günde 8-10 Saatlik Çalışma

Kadıköy’de kentsel dönüşüm çalışmalarını değerlendiren Melih Tavukçuoğlu, “İlçedeki dönüşüm surecinde ne çok öndeyiz ne de geride. Olması gereken hızla faaliyetler sürdürülüyor. İlçedeki çalışmalar bölgenin hayata devam ettiği noktalarda. Bu da hızın biraz yavaşlamasına neden oluyor. Fakat haftada beş gün, günde en az 8 ile 10 saat arasında hem yıkım, hem hafriyat hem de beton dökme çalışmaları aralıksız devam ediyor. Tüm bu ağır çalışma ortamında ilçede insanlar yaşamaya çalışıyor. İlçedeki tüm bu faaliyetlerin dozu yükseltilirse, bölge sakinleri için sıkıntılar söz konusu olacak” şeklinde açıklamalar yaptı.

Kadıköy’de kentsel dönüşüm yanı sıra Bağdat Caddesi konusuna da değinen Tavukçuoğlu, “İddia edildiği gibi Bağdat Caddesi’nde rant elde etmek için bir dönüşüm yok. Söz konusu bölge zaten hep değerliydi. Dönüşüm kapsamında değerlendirilen arsalar maliyetli. Binaların taşıdığı özelliklerde bunun üzerine eklendiğinde konut fiyatları yükseliyor. Konutların satış fiyatlarının yüksek değerler üzerinden satışa sunulması ise, rant olarak algılanıyor. Ama sonuç olarak bakarsak ortada rantsal bir durum geçerli değil. Hatta Bağdat Caddesi’nde kentsel dönüşüme giren konutların fiyatları normalden yüzde 25 seviyesinde daha ucuz fiyat seviyesinde” diyerek açıklamasına son verdi.

Aramıza Katılın!

Mail bültenimize dahil olarak güncel emlak haberlerinden, yeni konut projelerinden, trend dekorasyon fikirlerinden ve kredi kampanyalarından anında haberdar olun.

Bilgilerinizi hiç kimseyle paylaşmayacağız.
Avatar
Çiğdem Yeniayhttps://gayrimenkuleks.com
Çiğdem Yeniay - Ekonomi ve Gündem kategorileri haber editörü

1 Görüş

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.

4 + 15 =

5,352BeğenenlerBeğen
8,771TakipçilerTakip Et
175TakipçilerTakip Et
1,676TakipçilerTakip Et