İzmir’deki O Dev Kentsel Dönüşüm Projesi İçin Bugün İhaleye Çıkılacak!

İzmir Örnekköy 2. Etap Kentsel Dönüşüm Projesi’nin hayata geçirilebilmesi adına bugün ihaleye çıkılacak.

İzmir Örnekköy 2. Etap Kentsel Dönüşüm Projesi’nin hayata geçirilebilmesi adına bugün ihaleye çıkılacak. Yaklaşık olarak 22 ay gibi bir süre zarfı içerisinde hayata geçirilmesi hedeflenen bu dev projenin ihale bedeli ise 47 milyon 756 bin 563 TL olacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, kentin Örnekköy Mahallesi’nde hayata geçirilecek olan 2. Etap kentsel dönüşüm projesi adına bugün öğleden sonra ihale gerçekleştirecek.

Bölge Halkı Proje İle Rahat Bir Yaşan Sürecek

Yaklaşık olarak 180 bin metrekarelik bir arazi üzerinde gerçekleştirilmesi planlanan kentsel dönüşüm çalışmaları dahilinde 3 bin 520 adet konut ile 338 adet iş yeri dönüştürülmüş olacak. 2020 yılının ortalarında bitilmesi hedeflenen bu proje sayesinde bölge halkı sağlık, huzurlu ve güvenli yaşam alanlarına kavuşmuş olacak.

Proje 22 Ayda Tamamlanmış OIacak

İzmir Örnekköy 2. Etap Kentsel Dönüşüm Projesi dahilinde üç oda bir salon şeklinde toplam bin 390 adet konut inşa edilirken, iki oda bir salon şeklinde bin 715, bir oda bir salon şeklinde 415 konut inşa edilecek. Kapalı teklif usulü ile düzenlenecek olan ihale için beklenen teklif bedeli 47 milyon 756 bin 563 TL oldu. Kentsel dönüşüm çalışmalarının 22 ayın sonunda bitilmiş olması da hedefleniyor.

İzmir Örnekköy Mahallesi 2. Etap kentsel dönüşüm projesinin hayata geçirilmesi için düzenlenecek olan bu ihalenin yeri, İzmir’in Konak ilçesinde yer alan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı Encümen Toplantı Odası olacak. Teklifler son telif verme günü ve saatine kadar mesai saatleri dahilinde alınırken, mali tekliflerin açılışı ise 18 Ekim Perşembe günü saat 14:00’da gerçekleştirilecek.

Görüşlerini Yaz

Please enter your comment!
Please enter your name here