Emlak İstinye-Çubuklu Arabalı Vapur Hattı Deneme Seferleri Bugün Başlıyor!

İstinye-Çubuklu Arabalı Vapur Hattı Deneme Seferleri Bugün Başlıyor!

İstanbul'da iki kıta arasındaki geçiş süresini azaltacak olan İstinye-Çubuklu arabalı vapur hattı bugün deneme yolculukları ile başlıyor.

İstanbul’da iki kıta arasındaki geçiş süresini azaltacak olan İstinye-Çubuklu arabalı vapur hattı bugün deneme yolculukları ile başlıyor.

Asya ile Avrupa arasındaki geçiş süresini 8 dakikaya azaltacak olan İstinye-Çubuklu Arabalı Vapur Hattı deneme yolculukları bugün başlıyor.

İstinye-Çubuklu Arabalı Vapur Hattı İstanbul’un Yoğun Trafiğini Hafifletecek!

Bugün deneme yolculuklarının yapılacağı İstinye-Çubuklu Arabalı Vapur Hattının İstanbul’un o yoğun ve dayanılmaz trafiğini bir nebzede olsa hafifleteceği konuşulmakta. Asya ile Avrupa Kıtası arasındaki geçiş sürelerinde önemli derecede azalma meydana gelecek. 8 dakikaya kadar inecek olan sürenin yanında yeni arabalı vapur hattı ile birlikte İstanbul köprülerinden günde yaklaşık olarak 5.000 adet aracın azalması bekleniyor.

Hedef Yılda 1 Milyon 700 Bin Araç Kapasitesi!

Başlangıç aşamasında iki arabalı vapur sistemi şeklinde hizmet verilecek olan İstinye-Çubuklu Vapur Hattının yılda 40 bin kez iki kıta arasında sefer yapılması bekleniyor. 40 bin kez yapılan sefer ile birlikte 1 milyon 700 bin araç taşınması hedefleniyor.

2,5 Milyon Yolcu da Bu Vapur Hattından Faydalanabilecek!

İstinye-Çubuklu Arabalı Vapur Hattında taşıtların yanı sıra yolcu taşınması da konuşulanlar arasında yer almakta. Şimdilik 2,5 milyon yolcu taşıması yapılması hedeflenen vapur hattında İstanbul’daki günün çoğu zamanını trafikte kaybetme sorunsalı ortadan kaldıracak gibi görülüyor.

İstinye-Çubuklu Arabalı Vapur Hattı

Yakıt ve Süreden Büyük Tasarruf

İstinye ile Çubuklu arasındaki güzergaha yapılacak olan arabalı vapur hattı sistemi sayesinde vatandaşlar hem gün içerisinde trafikte kaybettikleri zamanda tasarruf edebilecekler hem de taşıtların yakıt masraflarından kar edecekler. Kanımızda oksijenleri tıkayarak zor solunum yapmamıza sebep olan çevredeki karbondioksit miktarında ise önemli derecede azalma meydana geleceği görülmekte.

İstinye ile Çubuklu Hattındaki Vapurların Detayları

Yeni vapur hattı Aşiyan ve Erguvan adında iki adet arabalı vapur ile denemelere başlanılacak. Bu vapurlar yumuşak ve dalgasız bir şekilde karaya yanaşma özelliklerine sahip olacak nitelikte inşa edildi. Erguvan Gemisi 434 yaya yolcu ve 65 adet taşıt alabilecek alana sahip.

İstinye başlayacak deneme geçişleri her gün saat sabah 07:00’de başlayıp akşam 21:00’da sona erecek. Çubuklu’dan başlayan deneme geçişleri de aynı şekilde olacak.

 

Aramıza Katılın!

Mail bültenimize dahil olarak güncel emlak haberlerinden, yeni konut projelerinden, trend dekorasyon fikirlerinden ve kredi kampanyalarından anında haberdar olun.

Bilgilerinizi hiç kimseyle paylaşmayacağız.
Avatar
Meltem Canalanhttps://gayrimenkuleks.com/
Meltem Canalan - Emlak, Ekonomi ve Bankalar kategorileri haber editörü

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.

seventeen + eleven =

5,259BeğenenlerBeğen
8,664TakipçilerTakip Et
231TakipçilerTakip Et
1,536TakipçilerTakip Et