İşte İstanbul 3. Havalimanı’nın Son Hali!

Dünya üzerinde meraklı gözlerle takip edilen İstanbul 3. Havalimanı’nda çalışmalar aralıksız bir şekilde devam ediyor.

Dünya üzerinde meraklı gözlerle takip edilen İstanbul 3. Havalimanı’nda çalışmalar aralıksız bir şekilde devam ediyor. Cumhuriyeti’n kuruluş yıl dönümünde ilk fazının açılması planlanan bu dev projede devam eden çalışmalar havadan görüntülendi.

Çalışmalar Neredeyse Sonlandırılmak Üzere

Dünya genelinde merakla beklenen ve takip edilen İstanbul Yeni Havalimanı, açılış tarihi olan 29 Ekim 2018 Pazartesi günü için hazır hale getiriliyor. Bir yıl içerisinde yaklaşık olarak 200 milyon civarında yolcuya hizmet edileceği ve neredeyse 300 farklı destinasyona uçuş gerçekleştirileceği öngörülen 3. Havalimanı projesinde, çalışmalar neredeyse sonlandırılmak üzere.

Projenin Mimarisiyle İstanbul’un Zenginliği Ön Planda Olacak

Elde edilen bilgilere göre 90 metre uzunluğuna sahip olan İstanbul Yeni Havalimanı Projesi ile mega kentin oldukça zengin olan sosyal ve kültürel yapısı ön plana çıkarılmış olacak.

Hayata geçirilmekte olan Türkiye için oldukça büyük ve kritik bir öneme sahip bu projenin bütün çalışmaları sonlandırıldığında, 200 milyonluk yolcu kapasitesi ve hiçbirinin birbiri ile bağlantısı bulunmayan 6 adet pisti sayesinde ülke tarihinin en büyük yatırımı olarak nitelendirilecek. Üstelik bunun yanı sıra dünyanın en büyük havalimanı olma özelliğini de taşıyor olacak.

3. Havalimanı’ndaki Son Çalışmalar Havadan Görüntülendi

İstanbul 3. Havalimanı Projesi ile alakalı olarak bugün basında bazı haberlere yer verildi. Proje ile alakalı olarak yapılan bu haberlere göre 29 Ekim 2018 Pazartesi günü ilk fazı açılacak olan bu dev projede, son düzenlemeler yapılıyor. Ayrıca açılışı için geri sayım başlayan havalimanı projesinde yürütülen çalışmalar ve projenin son hali havadan görüntülendi.

Görüşlerini Yaz

Please enter your comment!
Please enter your name here