İstanbul’un Dev Tünel Projesinde Sona Doğru!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan konu ile alakalı bazı açıklamalarda bulunarak, İstanbul’da boğazın altından geçmesi planlanan dev tünel projesinde son aşamaya gelindiğini dile getirdi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan konu ile alakalı bazı açıklamalarda bulunarak, İstanbul’da boğazın altından geçmesi planlanan dev tünel projesinde son aşamaya gelindiğini dile getirdi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, TRANSİST 11. Ulaşım Kongresi ve Fuarı’nda bazı açıklamalarda bulundu. Gerçekleştirmiş olduğu bu açıklamalarında Bakan Turhan, ulaştırmanın bugün ülkelerin ekonomi açısından gelişmelerini ve refah düzeyleri üzerinde bir etki oluşturan en önemli sektör olduğunu dile getirdi.

Son 12 Yılda Ulaşıma 515 Milyonluk Yatırım

Konu ile alakalı olarak bazı basın kuruluşları tarafından yapılan haberlere göre Bakan Turhan, 2002 yılından bu yana ulaşım açısından önemli adımlar atıldığını ifade ederek, adeta tarih yazıldığını belirtti. Üstelik tüm bu çalışmaları küresel krizlere, kaoslara ve ülke çapında hain saldırılara karşı gerçekleştirmiş olduklarına vurgu yapan Mehmet Cahit Turhan, ulaşım altyapısını geliştirip dünya ile entegre olana kadar şimdiye kadar 515 milyar lira civarında yatırım gerçekleştirildiğini de ekledi.

Dev Projede Son Aşamaya Gelindi

Öte yandan program esnasında yapmış olduğu bu açıklamalarında 3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli projesine de değinen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, tam olarak İstanbul boğazının altından geçecek olan bu mega projenin çalışmalarında son aşamaya gelindiğini, bu proje sayesinde dünya üzerindeki bir ilke imza atılmış olacağını belirtti. Bu projenin hayata geçirilmesi ile beraber Fatih Sultan Mehmet Köprüsü, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü gibi ulaşım akslarının yükünün büyük ölçüde hafifletilmiş olacağını, bir gün içerisinde 6,5 milyon insan tarafından kullanılacak olan bu projede 9 farklı raylı sistem ve ekspress metro hatlarının bağlanmış olacağını dile getirdi.

Görüşlerini Yaz

Please enter your comment!
Please enter your name here