Emlakİstanbul'daki Yeni Metro Hatları

İstanbul’daki Yeni Metro Hatları

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş, İstanbullu vatandaşlara 5 yeni metro hattı yapılacağının müjdesini duyurdu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş, İstanbullu vatandaşlara 5 yeni metro hattı yapılacağının müjdesini duyurdu.

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nden değerlendirme ve açıklamalarda bulunana Topbaş, İstanbul’daki yeni metro hatlarının ihalelerinin bittiğini, kısa sürede metro yapımına başlanacağını söyledi.

İBB Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul’daki yeni metro hatlarının Halkalı/Küçükçekmece/Kirazlı/Bağcılar, Pendik Tuzla/Kaynarca, Suntanbeyli/Taşdelen/Çekmeköy, Kayaşehir/Başakşehir ve Göztepe/Ataşehir/Ümraniye olarak belirlendiğini söyledi. Öncesinde toplamda 6 metro hattının ihalesinin yapıldığını ancak 1 tanesine itiraz çıktığını, bunun için beklettiklerini söyledi.

Sürücüsüz Metro Hattı Türkiye’de İlk!

Kadir Topbaş 180 kilometre uzunluğunda olacak olan bir metro projesinin halen daha inşaat çalışmalarının devam ettiğini açıkladı. Ayrıca toplamda 38 ay sürecek olan  Üsküdar’dan Çekmeköy’e yapılacak metro hattı çalışmalarının teknik problemlerden dolayı geciktiğini söyleyen Kadir Topbaş, metro hattının daha güvenli olmasını hedeflediklerini, bu nedenle sürücü olmadan faaliyete geçeceğini söyledi. Sürücüsüz metro hattı ülkemizde türünün tek örneği olacak. Üsküdar ile Çekmeköy arasındaki sürücüsüz metro hattının test sürüşlerinin yapıldığını söyleyen Topbaş, 3 aydır üzerinde çalıştıklarını söyledi. Topbaş, İstanbul’daki geciken metro hattında normalde 850 kişinin çalışması gerektiğini ancak kimsenin çalışmadığını söyledi. İlerleyen dönemlerde herhangi bir problemle karşılaşmamak için çok iyi ölçüm çalışmaları yapılmakta. Topbaş, başladığı zaman durmadan devam edeceğini söyledi. Sonuçları alındıktan sonra güvenlik sınırları ilgili kişiler tarafından belirlenip, İstanbul’da faaliyete geçecek.

İBB Başkanı Kadir Topbaş, Üsküdar ile Çekmeköy metro hattının Üsküdar ile Yamanevler arasında bulunan toplamdaki 9 istasyonun açılışının önümüzdeki ay yani mayıs ayında olacağını söyledi. Faaliyet geçme tarihi olarak da 30 Ağustos 2017 olarak belirlendi.

Kadir Topbaş, Üsküdar Çekmeköt metro hattının devamında gelecek diğer 2 hattın da ihalesinin yapıldığını açıkladı. Bu hatlar ise Hastane’den başlayıp Yenidoğan’da bitecek ve 10,9 kilometre uzunluğunda olacak. Diğer hat ise Çemeköy’den başlayıp Sultanbeyli’ye kadar sürecek. Proje çalışmalarına başlanan yeni İstanbul metro hattına başladıklarını, bunun ise Sefaköy’den başlayıp Kayaşehir’e kadar uzanacağını söyledi. Bu hat ise 15 kilometre uzunluğunda olacak.

İstanbul’daki Yeni Metro Hatları

Başakşehir Kayaşehir Metro Hattı = 6 kilometre uzunluğunda

Bağcılar Halkalı Metro Hattı = 9,7 kilometre uzunluğunda

Kaynarca Pendik Metro Hattı = 12 kilometre uzunluğunda

Çekmeköy Sultanbeyli Metro Hattı = 17,8 kilometre uzunluğunda

Ümraniye Göztepe Metro Hattı = 12 kilometre uzunluğunda

Aramıza Katılın!

Mail bültenimize dahil olarak güncel emlak haberlerinden, yeni konut projelerinden, trend dekorasyon fikirlerinden ve kredi kampanyalarından anında haberdar olun.

Bilgilerinizi hiç kimseyle paylaşmayacağız.
Avatar
Meltem Canalanhttps://gayrimenkuleks.com/
Meltem Canalan - Emlak, Ekonomi ve Bankalar kategorileri haber editörü

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.

sixteen − eleven =

5,231BeğenenlerBeğen
8,664TakipçilerTakip Et
248TakipçilerTakip Et
1,498TakipçilerTakip Et