Emlak İstanbul Kayaşehir TOKİ Konutları Kurası için Son 11 Gün! 39.179 Başvuru!

İstanbul Kayaşehir TOKİ Konutları Kurası için Son 11 Gün! 39.179 Başvuru!

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından İstanbul Kayaşehir'de satışa çıkacak olan 1.892 ev için başvuru süreci bitti. Vatandaşlar Kayaşehir'deki konut satışlarına çok fazla ilgi gösterdi.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından İstanbul Kayaşehir’de satışa çıkacak olan 1.892 ev için başvuru süreci bitti. Vatandaşlar Kayaşehir’deki konut satışlarına çok fazla ilgi gösterdi.

Konuyla ilgili açıklama yapan TOKİ Başkanı Ergün Turan,  İstanbul Kayaşehir TOKİ Konutları kura sonuçları için 4 Ekim 2017’nin sno gün olduğunu, orta gelirli vatandaşlar için satılan konutlara yapılan başvuruların toplamda 39.179 tane olduğunu söyledi.

İstanbul Kayaşehir TOKİ Konutları Hakkında…

Gayrimenkul sektöründe talebin çok fazla olduğunu, bunu da Türkiye ekonomisinin gelişmesine katkı sağladığını söyleyen TOKİ Başkanı Turan, konut sektörünün hızla büyüdüğünü, hem nitelik hem de teknik bakımdan geliştiğini söyledi.

2016 yılında yapılan konut satışının toplamda 1 milyon 341 bin olduğunu ve bu rakamın rekor seviyede olduğunu söyleyen Turan, 2017’nin Ocak ayından Temmuz ayına kadar yapılan konut satışlarının geçen senenin aynı dönemine kıyasla çok daha fazla olduğunu, Türkiye’nin büyük bir kalkınma hamlesi içinde olduğunu, konuta olan talebin ekonomiye olan güvenin bir göstergesi olduğunu söyledi.

İstanbul Kayaşehir TOKİ Konutları için 432 şehit yakının başvuruda bulunduğunu söyleyen Turan, buna ek olarak da 1.377 engelli vatandaşın başvuru yaptığını,  bu sürecin artık tamamlandığını söyledi.

İstanbul Kayaşehir TOKİ Konutları Nasıl?

Turan, başvuruları artık sona eren TOKİ Kayaşehir Konutlarının 1+1’den 3+1’e kadar ihtiyaca ve alım gücüne göre farklı farklı çeşitlerde ve minimum maliyet ile bütçelendiğini söyledi.

TOKİ Kayaşehir 1+1 evler için yapılan başvuruların 2 bin 942 adet olduğunu söyleyen Turan, TOKİ Kayaşehir 2+1 evler için 24.288 başvuru, TOKİ Kayaşehir 3+1 evler için ise 11.949 başvuru yapıldığını söyledi.

En temel ihtiyacımız olan barınma ihtiyacının karşılanabilmesi için TOKİ olarak Türkiye’nin dört bir tarafında çok sayıda konut projeleri uyguladıklarını, çok sayıda yerleşim alanları kurduklarını söyleyen Turan, asıl amaçlarının hiç ev sahibi olmamış bireyleri ev sahibi yapmak olduğunu, bilhassa da dar gelirli bireylerin kira öder gibi ev sahibi olmak, daha uygun koşullarda hayalin kurduklarını evlere sahip olmalarına destek vermek istediklerini söyledi.

TOKİ’nin bugüne kadar yaptığı ev sayısının 803.000 olduğunu söyleyen Turan, hedeflerinin 2023 yılına kadar toplamda 1 milyon 200 bin konut yapmak olduklarını, 2016 yılında 65.000 konutu ihale ettiklerini ve 2017 için de aynı rakamlara ulaşmayı hedeflediklerini söyledi. Turan, 2017 yılı içinde bugüne kadar toplamda 46.000 konutu ihale ettiklerini açıkladı.

Turan: Kentsel Dönüşüm Projelerinde Kar Amacı Gütmüyoruz!

Türkiye’deki diğer şehirler gibi İstanbul’u da depreme hazırlamak istediklerini aktaran Turan,  TOKİ kentsel dönüşüm çalışmalarının bundan sonra daha aktif olacağını, kentsel dönüşümde kar amacının olmadığını, İstanbul’daki toplu konut ve kentse dönüşüm kapsamında  en önemli uygulama alanının Kayabaşı olduğunu söyledi.

İstanbul’da kentsel dönüşüm çerçevesinde toplamda 65.000 konut yapmak istediklerini söyleyen Turan, bu kapsamda 23.000 konut üretimi ile birlikte 15.596 konut projesinin de sona erdiğini söyledi.

Aramıza Katılın!

Mail bültenimize dahil olarak güncel emlak haberlerinden, yeni konut projelerinden, trend dekorasyon fikirlerinden ve kredi kampanyalarından anında haberdar olun.

Bilgilerinizi hiç kimseyle paylaşmayacağız.
Avatar
Meltem Canalanhttps://gayrimenkuleks.com/
Meltem Canalan - Emlak, Ekonomi ve Bankalar kategorileri haber editörü

1 Görüş

  1. İstanbul Kayaşehir TOKİ Konutları Kurası için Son 11 Gün! 39.179 Başvuru! konusunda her şeyi öğrendim gerçekten selamun aleyküm paylaşımınız vallaha çok iyi, tebrikler

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.

seven + fifteen =

5,321BeğenenlerBeğen
8,664TakipçilerTakip Et
180TakipçilerTakip Et
1,639TakipçilerTakip Et