İstanbul 3. Havalimanı’nın Açılışı İçin Hazırlıklar Tamam!

Dünyanın en büyük havalimanı olacak olan İstanbul 3. Havalimanı’nda bütün çalışmalar tamamlandı.

Dünyanın en büyük havalimanı olacak olan İstanbul 3. Havalimanı’nda bütün çalışmalar tamamlandı. İGA Havalimanı İşletmesi A. Ş. CEO’su Kadir Samsunlu konuya ilişkin açıklamalarda bulunarak, açılışın gerçek anlamda yapılacağını duyurdu.

İGA Havalimanı İşletmesi A. Ş. CEO’su Kadir Samsunlu, dünyanın merakla beklediği İstanbul 3. Havalimanı hakkında basın mensupları ile görüşme gerçekleştirdi. Totalde 7,5 milyar Euro gibi bir yatırım bedeli ile hayata geçirilen bu mega projenin açılışa hazır olduğunu da söyledi.

Taşınma işlemlerinin Aralık 29 – 31’ine kadar uzayan 3. Havalimanı Projesi’nin son durumunu konuşmak üzere basın mensupları ile görüşme gerçekleştiren Samsunlu, 29 Ekim 2018 tarihinde gerçekleştirilecek olan açılışın gerçek bir açılış olacağını, bu tarih itibari ile Türk Hava Yolları’nın bazı uçuşlarını yeni havalimanından gerçekleştireceğini ifade etti.

THY Bazı Uçuşlarını Yeni Havalimanı’ndan Gerçekleştirecek

Atatürk Havalimanı’ndan gerçekleştirilecek olan nakil işlemlerinin 29 – 31 Aralık tarihlerine ertelendiğini dile getiren Kadir Samsunlu, açılış günü hakkında da konuştu. 29 Ekim’de açılışın gerçekleştirilmesinin akabinde 31 Aralık tarihine kadar boş bir şekilde beklenmeyeceğini, Türk Hava Yolları’nın bazı iç – dış seferlerini 3. Havalimanı’ndan gerçekleştireceğini anlattı.

Birkaç gün öncesinde 1000 kişi ile yolcu denemesi konusuna da değinen İGA Havalimanı İşletme A. Ş. CEO’su Kadir Samsunlu, bu yoldu denemesinde iki adet uçağın havalimanına iniş yaptığını, bin adet yolcunun gerçekten uçağa binercesine tüm bagaj ve diğer işlemlerinin gerçekleştirildiğini ve tüm işlemlerin kusursuz olarak yerine getirildiğini belirtti. Bu ayın 17 – 18’inde yeniden 3 bin kişilik bir deneme yapılacağını da söyleyen Samsunlu, havalimanında hemen hemen her şeyin tamam olduğunu, kalan kısmının ise bir şey ifade etmediğini açıklamalarına ekledi.

Görüşlerini Yaz

Please enter your comment!
Please enter your name here