İstanbul 3. Havalimanı’nda Çalışmalar Devam Edecek!

Açılışına sayılı günler kalan İstanbul 3. Havalimanı’nda işçiler direnişine devam ediyor. Konu ile alakalı olarak yapılan açıklamalarda ise, yaşanan olayların 3. Havalimanı açılışını etkilemeyeceği ifade ediliyor.

Açılışına sayılı günler kalan İstanbul 3. Havalimanı’nda işçiler direnişine devam ediyor. Konu ile alakalı olarak yapılan açıklamalarda ise, yaşanan olayların 3. Havalimanı açılışını etkilemeyeceği ifade ediliyor.

29 Ekim 2018 tarihinde açılması planlanan dünyanın en büyük havalimanı olma niteliğine sahip İstanbul 3. Havalimanı Projesi’nde işçiler protestolara devam ediyor. İşçilerin yönetimle anlamadığı konular ise vatandaşlar tarafından merak ediliyor.

İGA Tarafından Yazılı Açıklama Yapıldı

Konu ile alakalı olarak bazı basın mensuplarının yapmış olduğu haberlere göre, İGA A. Ş. tarafından, meydana gelen olaylara ilişkin bazı yazılı açıklamalar yapıldı. Yapılan bu açıklamalarda İGA İcra Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kadri Samsunlu’nun söz konusu sorunların çözüme kavuşması için oldukça yoğun bir mesai harcadığı, problemleri ve talepleri dinlemek adına işçilere bir görüşme gerçekleştirdiği, görüşmelerin ardından problemlerin tespit edildiği noktalarda zaman kaybı olmadan çalışmalara başlandığı ifade edildi. Ayrıca Kadri Samsunlu’un yaklaşık olarak 500 işçi ile görüşme gerçekleştirdiği, bunun sonucunda da problemlerin ortadan kaldırılması üzerine talimat verdiği de ifade edildi.

Eylemlere Katılan İşçi Sayısı Çok Az

Öte yandan İGA tarafından yapılan bu yazılı açıklamada, 3. Havalimanı Projesi’nde 36 bin kişinin çalışmakta olduğu, yapılan eylemlere ise küçük bir azınlığın dahil olduğu da belirtildi.

Bir bölümü işçilerin sorunlarına ayrılan bu açıklamalara, servis sorunu ile alakalı olarak sefer sayılarının çoğaltılması ve bekleme alanlarının düzenlemesi adına çalışmaların yürütüldüğü, tahtakurusu ile mücadelenin üst düzey bir konu olduğu ve bununla ilgilenileceği, yemek problemine hassasiyetle yaklaşılacağı, ayrıca projede çalışanların sağlığı ve rahat çalışma koşullarına sahip olmasının her şeyin üzerinde tutulduğu da eklendi.

Görüşlerini Yaz

Please enter your comment!
Please enter your name here