İmar Barışı’nda Beklenen Rakam 13 Milyon!

Konu ile alakalı olarak bir takım açıklamalarda bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İmar Barışı kapsamında bugüne kadar yaklaşık olarak 4 milyon başvuru alındığını ve bu başvurular adına da vatandaşlar tarafından 2 milyar lira civarında bedel ödendiğini belirtti.

Konu ile alakalı olarak bir takım açıklamalarda bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İmar Barışı kapsamında bugüne kadar yaklaşık olarak 4 milyon başvuru alındığını ve bu başvurular adına da vatandaşlar tarafından 2 milyar lira civarında bedel ödendiğini belirtti. Ayrıca bu barış kapsamında yapılması beklenen başvuru rakamının da 13 milyon civarında olduğunu ekledi.

İmar Barışına 13 Milyon Başvuru Alınabilir

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İmar Barışı ile alakalı olarak birtakım açıklamalarda bulundu. Söz konusu açıklamalarında Murat Kurum, İmar Barışının başlatıldığı günden bu yana yaklaşık olarak 4 milyon kaçak yapı sahibinin başvuru yaptığını ve bu doğrultuda 2 milyar lira civarında bedel ödediğini belirtti. Ayrıca bu barış süresince yapı sahipleri tarafından yapılması beklenen başvuru sayısının da 13 milyon civarında olduğunu da ekledi.

Bu Yapılar Barıştan Faydalanamayacak!

İmar Barışı’nın 31 Aralık 2017 tarihinden önce inşa edilen yapılar için geçerli olduğunu anımsatan Bakan Kurum, teftiş elemanları tarafından gerçekleştirilen incelemeler ile Muğla’da 630 adet kaçak yeni yapı inşaatının tespit edildiğini, bu noktada Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı ve İlçe Belediye Başkanı ile görüşmeler gerçekleştirilerek bu yapıların yıkılması kararına varıldığını anlattı. Öte yandan bu gibi yapıların İmar Barışı’na başvuruda bulunup yapı kayıt belgesi bedelini yatırmış olsalar dahi bu barıştan faydalanamayacaklarını, üstelik yatırdıkları paranın da devlete irat kaydedileceğini vurguladı.

Kaçak Yapılara Asla Müsaade Yok

Yeni ve imara uygun olmadan kaçak bir şekilde inşa edilmekte olan yapılara asla izin verilmeyeceğine dikkat çeken Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, bu yapıların ilgili belediye ve valilik emriyle yıkılacağını açıklamalarına ekledi.

Görüşlerini Yaz

Please enter your comment!
Please enter your name here