Emlak Hükümet 81 Maddelik Üretim Hamlesi Yapacak!

Hükümet 81 Maddelik Üretim Hamlesi Yapacak!

Hükümet hazırlamış olduğu 81 maddelik üretim paketiyle hamlesini başlamaya hazırlanıyor. Hazırlanan bu pakette Organize Sanayi Bölgelerine vergi indirimi getirilmesi de yer alıyor.

Hükümet hazırlamış olduğu 81 maddelik üretim paketiyle hamlesini başlamaya hazırlanıyor. Hazırlanan bu pakette Organize Sanayi Bölgelerine vergi indirimi getirilmesi de yer alıyor.

Ve yine bu pakete göre sanayiciler Organize Sanayi Bölgeleri’nde ucuza yer alıp, paralarını yalnızca üretime harcayabilecekler. Aynı zamanda iş adamları kendileri için özel endüstri bölgeleri oluşturabilecekler.

Hükümet, üretime çok büyük destek sağlayacak 81 maddelik paketin yürürlüğe girmesiyle iş adamlarının önünü açmaya hazırlanıyor. Bu paketin içerisinde aynı zamanda Organize Sanayi Bölgeleri’ne getirilecek olan vergi indirimi de yer alıyor. İş adamları içinde kendilerine özel endüstri bölgeleri kurabilmeleri için fırsat doğacak. Bunun yanı sıra sanayiciler, Organize Sanayi Bölgelerinde çok daha ucuza parsel alıp, paralarını daha çok üretim yapabilecekleri makine gibi donanımlar için kullanabilecekler. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı olan Faruk Özlü, bu konuda ki detaylı açıklamaları gazetecilerle gerçekleştirmiş olduğu sohbet esnasında yaptı.

Sanayi Siteleri Şehir İçlerinden Kalkıyor

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Anadolu’nun her yerinde var olan sanayi sitelerinin genellikle şehir içlerinde kaldığını ve bu sanayi sitelerini olabildiğince şehir dışına taşımak istediklerini açıkladı. Bunun içinde sanayicilere maddi ve manevi imkânlar oluşturulacağını da bildirdi.

Sanayi bölgelerinin özelliklerinden de bahseden Bakan Özlü, sanayilerin bulunduğu bölgelerin yüzde 30 – 35 civarında planlı bölgeler olduğunu, diğer sanayilerinde genellikle tarla ortasında bulunduğunu açıkladı. Organize Sanayi Bölgelerinde bir takım aksakların olduğunu ve bunları çözmeye çalıştıklarına da açıklamalarında yer verdi. Ayrıca Organize Sanayi Bölgeleri’nde var olan emlak vergilerinin düşürüleceğini ve kuruluş sürelerinin 2,5 yıldan 6 aya kadar indirileceğini de belirtti.

Bakan Özlü, şuanda yüzde 400 – 500 gibi bir karla satılan sanayi parsellerini, yüzde 25 oranında karla satılmasını sağlayacaklarını ve böylece sanayicileri ucuz parsel sahibi edeceklerini de açıkladı.

Aramıza Katılın!

Mail bültenimize dahil olarak güncel emlak haberlerinden, yeni konut projelerinden, trend dekorasyon fikirlerinden ve kredi kampanyalarından anında haberdar olun.

Bilgilerinizi hiç kimseyle paylaşmayacağız.
Avatar
Orhan Babaeskihttps://gayrimenkuleks.com/
Orhan Babaeski - Gündem, Emlak ve Teknoloji kategorileri haber editörü

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.

four + 4 =

5,259BeğenenlerBeğen
8,664TakipçilerTakip Et
230TakipçilerTakip Et
1,536TakipçilerTakip Et