Emlak Hortum Antalya’yı Esir Etti!

Hortum Antalya’yı Esir Etti!

Dün akşam saatlerinde Antalya’da yaşanan aşırı yağış ve hortum felaketi dehşet anlarının yaşanmasına neden oldu. Şehirdeki pek çok ev, araba ve vatandaşlar zarar gördü.

Dün akşam sularında Antalya’da bir felaket yaşandı. İlk etapta denizde başlayan aşırı şiddetli yağış beraberinde hortumu da getirdi. Yaşanan bu felaket şehirde pek çok camın kırılması, arabanın zarar görmesi ve vatandaşların yaralanmasına neden olurken, Antalya halkı adet dehşeti yaşadı.

Antalya dün akşam sularında, doğal afetlerin en şiddetlisi olan hortum felaketi ile karşı karşıya kaldı. Olayın yaşandığı şehirde şuanda olağanüstü durum mevcutken, şehirdeki birçok evin hasar gördüğü, çatıların uçtuğu, elektrik direklerinin yıkıldığı, camların kırıldığı, arabaların, seraların ve ağaçların büyük hasar gördüğü kaydedildi. Bu korku dolu anları yaşayan Antalyalılar ise olayın ardından çaresiz kaldıklarını ifade etti.

Demre, Finike ve Kumlucu’da Görüldü

Dün akşam yaşanan bu dehşetin ardından yapılan son dakika açıklamalarına göre, Demre, Finike ve Kumluca ilçelerini etkisi altına alan hortum ilk olarak Antalya’nın Finike ilçesinde denizde başlayan şiddetli yağmurun ardından ortaya çıktı. Bahsi geçen bu hortum Turunçova ve Sahilkent mahallelerindeki yerleşim bölgeleri ve tarım alanlarını esir alırken, hortumun şiddetinden dolayı pek çok evin hasar gördüğü, ağaç ve direklerin yıkıldığı, araçların takla attığı ve camların kırıldığı anlara tanık olan vatandaşlar gözlerine inanamadı.

Yine yapılan açıklamalara göre akşam saat 21:30 civarında başlayan hortum yaklaşık olarak 20 – 25 dakika kadar etkisini gösterdi. 3 ilçede eş zamanlı olarak yaşanan bu dehşet anları 31’in üzerinde vatandaşın yaralanmasına ve şehirde büyük hasar ve yıkıma neden oldu.

Türkiye’de nadiren rastlanan doğal afetlerden hortum afetinin meydan geldiği Antalya’da, AFAD Ekiplerinin acil yardım ve kurtarma çalışmaları için derhal bölgeye sevk edildiği ifade edildi. Ayrıca Antalya’da halen daha pek çok bölgenin elektriğinin kesik olduğu ve elektrik direklerinin onarımının sürdürüldüğü öğrenildi.

Aramıza Katılın!

Mail bültenimize dahil olarak güncel emlak haberlerinden, yeni konut projelerinden, trend dekorasyon fikirlerinden ve kredi kampanyalarından anında haberdar olun.

Bilgilerinizi hiç kimseyle paylaşmayacağız.
Avatar
Cansu Rukiyehttps://gayrimenkuleks.com
Cansu Rukiye - Emlak, Ekonomi ve Gündem kategorileri haber editörü

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.

5 × 4 =

5,321BeğenenlerBeğen
8,664TakipçilerTakip Et
180TakipçilerTakip Et
1,639TakipçilerTakip Et