GayrimenkulEks

Honda’dan Kriz Açıklaması: Türkiye Etkilenmedi!

Honda’dan Kriz Açıklaması: Türkiye Etkilenmedi!

Japon asıllı dünyaca ünlü otomobil markası Honda tarafından, Kocaeli Gebze’deki üretimi gerçekleştirilen Civic Sedan’ın Japon Kobe Steel krizinden etkilenmemiş olduğu, ayrıca bahsi geçen parçaların Avrupa’dan temin edildiği ifade edildi.

Japonya’daki en büyük çelik üretim firmalarından biri olan Kobe Steel’den kaynaklı meydana gelen krizin etkileri Türkiye’den de hissedilmeye başlandı. Türkiye’de krizi duyan tüketiciler, otomobillerinde meydana gelen çöküntülerin bu sebeple oluştuğunu ve yaşamış oldukları bu zor durumun böylelikle daha kesin bir şekilde ortaya çıkabileceğini dile getiriyor.

Söz konusu olan mesele hakkındaki şikayetler, daha çok Japon Honda firmasının Türkiye adına üretmiş olduğu modeller için geliyordu. Honda Civic sahiplerinin epeydir bahsetmiş oldukları ve söz konusu şikayetlerin bir grup halini almış olduğu meselenin yanıtının bu kriz sayesinde açığa çıkmış olacağı tahmin ediliyor.

Türkiye’deki Honda sahipleri, Kocaeli’nin Gebze ilçesinde üretimi gerçekleştirilen Civic Sedan modelinin C sütununda meydana gelen çöküntülerin Kobe Steel nedeniyle oluştuğunu iddia etmesinin ardından Honda Türkiye bir açıklamada bulundu. Konu üzerine yapılan açıklamada, Civic Sedan’ın üretimi için kullanılmış olan parçaların Kobe Steel’e ait olmadığı, söz konusu parçaların Avrupa’dan temin edilmiş olduğu belirtildi. Kısacası bu açıklama ile Japonya’da meydana gelen bu krizin Türkiye’deki üretimle bir alakası olmadığı ifade edildi.

Krizin Çıkış Noktası

Japonya’da bir iş gazetesi tarafından yapılan bir haberde, Kobe Steel şirketi bünyesindeki bir yan kuruluşun veri sahtekarlığı yapmış olduğunu iddia etti. İddiaların hedefindeki şirket ise alüminyum ve bakır ürünlerine ait olan müşteri spesifikasyonlarına uygun olduğunu ifade eden belgelerin sahte olduğunu kabul etmişti. Burada bahsi geçen parçalar ayrıca uçak, otomobil ve uzay roketlerinin üretiminde de kullanılıyor.

Gazete yapmış olduğu haberinde, yan kuruluş olan Kobelco’nun müşterilerine ürünleri kontrol etmeden gönderdiğini belirtirken, ana şirket ve kuruluş tarafından yapılan açıklamada Kobelco için soruşturma başlatıldığı ifade ediliyor.

Benzer:  Japon Devi Sorun Yakaladı
BUNU SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ
Başkan Tarih Verdi! TOKİ Açık Artırma Yöntemi ile Konut Satışı Yapıyor!
İnşaat Ruhsatlarında Önemli Düzenlemeyi İçeren Paket TBMM’de Kabul Edildi!
İnşaat Sektöründe Konutzede Sayısı giderek Artacak!
REIDIN Açıkladı! Kiralık ve Satılık Konutlarda En Çok Artış Hangi Şehirlerde Oldu?
Müteahhitler Konutta Yeni KDV İndirimi İstiyor!
Gümrük ve Ticaret Bakanı Açıkladı! Emlak Komisyon Oranları Değişiyor!
İstanbul’da Ev Fiyatına Mezar Yeri Satılıyor!
Konut Kredisi Faizleri Son 6 Yılın Rekorunu Kırdı!
Konut Sahibi Olmayan Kalmayacak! Sosyal Konut Seferberliği Sürüyor!
Atatürk Kültür Merkezi’nin Yıkımına Başlanıyor!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ