Hesaplı Evim Konut Kredisi Halkbank’ta!

Halkbank, Hesaplı Evim Kredisi kampanyası ile birlikte hayalinizdeki konuta sahip olmanıza olanak sağlıyor. İşte Halkbank konut kredisine dair tüm detaylar!

Türkiyenin kamu bankalarından bir tanesi olan Halkbank, Hesaplı Evim Konut Kredisi ile birlikte ekonomik ödeme yöntemleri ile birlikte konut sahibi olmanıza olanak sağlıyor.

Halkbank, konut sahibi olmak isteyen vatandaşlar için özel konut kredisi paketi sunuyor. Bütçenize uygun vade ve ödeme seçenekleri eşliğinde, ekonomik faiz oranları ile birlikte konut sahibi olmanıza olanak sağlayan Halkbank, 120 aya varan vade seçenekleri ve ilk taksitinizi 3 ay erteleme fırsatı ile birlikte eşit taksitler ile ödeme planı oluşturmanıza yardımcı oluyor.

Aylık yüzde 0,80’den başlayan faiz oranları ile birlikte konut finansmanı olanağı sunan Halkbank, ekspertiz ücreti için ortalama 650 Türk Lirası tutarında bir ücret talep ederken, ipotek usulü finansman sağladığı için 155,76 Türk Lirası tutarında ipotek tesis ücreti talep ediyor. Aylık yüzde 0,80’den başlayan faiz oranlarını, yeni kredi kullanımlarında sunan Halkbank, yeniden yapılandırılan kredilerde ve diğer bankalardan temin edilen kredilerin Halkbank’a transferinde farklı faiz oranları uygulamaktadır.

Halkbank Konut Kredisi Ödeme Planı

Halkbank, 120 aya varan vade seçenekleri eşliğinde aylık yüzde 0,80’den başlayan oranlarda konut kredisi kullanmanıza olanak sağlıyor. 100 bin Türk Lirası tutarındaki konut finansmanı için 36 ay vade seçeneği seçildiğinde aylık yüzde 0,80 oranında faiz uygulaması yapan Halkbank, kredi tutarının yüzde 0,5’i kadar yani 500 Türk Lirası tutarında kredi tahsis ücreti talep ederek aylık 3 bin 208 Türk Lirası tutarında eşit taksitler ile ödeme planı oluşturmanıza olanak sağlıyor. 100 bin Türk Lirası tutarındaki konut finansmanınız için 120 ay vade seçeneğini seçtiğinizde ise aylık yüzde 0,89 oranında faiz uygulaması yapan Halkbank, kredi tutarının yüzde 0,5’i kadar yani 500 Türk Lirası tutarında kredi tahsis ücreti talep ederek aylık bin 359 Türk Lirası tutarında eşit taksitler ile ödeme planı oluşturarak kolay ödeme yapmanıza olanak sağlıyor.

Halkbank Konut Kredisi Başvuru Evrakları

İlk taksit için 3 ay erteleme olanağı sağlayan Halkbank, konut kredisi bavşurusu aşamasında bir takım belgeler talep ediyor. Ön kefil şartı aramayan Halkbank, satın alınacak konut üzerine ipotek tesisi koyarak, konutunuz için gerekli finansmanı sağlayıp, ödemenizin tamamlaması ile birlikte konutunuzun size devredilmesini sağlıyor.

Halkbank, konut kredisi başvurusunda; T.C. kimlik numaranızı gösteren nüfus cüzdanınızın, sürücü belgenizin ya da pasaport fotokopinizin yanınızda olmasına, çalışma durumuna göre gelir belgenizi gösteren evrakınızın yanınızda olmasına, satın almak istediğinizin konutun tapu belgesinin fotokopisinin yanınızda olmasına özen göstererek, kredinizin başvuru aşamasını değerlendiriyor.

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.