Herkes GYO’lar ile Ortak Olabilir, Hisseden Vergisiz Kazanç Sağlayabilir!

Özak GYO'nun Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akbalık ile inşaat sektörü hakkında konuştuklarını söyleyen Sabah Köşe Yazarlarından Şeref Oğuz, ekonominin dinamiklerini dayandırdığı sektörlerin başında inşaat sektörün geldiğini söyledi.

Herkes GYO'lar ile Ortak Olabilir, Hisseden Vergisiz Kazanç Sağlayabilir!

Özak GYO’nun Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akbalık ile inşaat sektörü hakkında konuştuklarını söyleyen Sabah Köşe Yazarlarından Şeref Oğuz, ekonominin dinamiklerini dayandırdığı sektörlerin başında inşaat sektörün geldiğini söyledi.

300’den fazla sektörü direkt olarak ilgilendiren dinamizmin içinde bulunduğu ve sonraki dönemleri hakkında açıklamalarda bulunan Oğuz, Akbalık’ın sektörün öncüleri arasında yer aldığını, gündeme konutbankların kurulma önerisi ile geldiğini söyledi.

Sermayenin tabana yayılmasını söyleyen Akbalık, Özak GYO’nun potansiyeline ulaşabilmesi için efektif fiili dolaşım oranını yükseltmesi gerektiğini, hisselerin derinliğinin artırılması gerektiğini, bunun sonucunda da şirketin değerinin maksimum çıkacağını, bu nedenle de yatırımcılar ile bir araya geldiklerini söyledi.

Yabancı Yatırımcılar Türkiye ile İlgileniyor!

Yatırımcıların kulaktan dolma bilgiler ile yatırım yapmadıklarını söyleyen Akbalık, yabancı yatırımcıların Türkiye ve gayrimenkul sektörünün şuanki potansiyelinin farkında olduklarını, hisselere ilgi gösterildiğini söyledi.

Polonya’dan Türkiye Gayrimenkul Sektörüne Yoğun Talep Var

Yatırımcıların Türkiye’deki fırsatı gördüklerini söyleyen Akbalık, Orta ve Kuzey Avrupa’dan çok fazla talebin geldiğini, özellikle de Cumhurbaşkanı’nın Polonya ziyaret sonrasında Polonya’dan çok fazla talebin geldiğini, talep sonrasında ortalama yüzde 11’lik hissenin satışını yaptıklarını, halka açıklıkta ise yüzde 25 seviyesine ulaştıklarını söyledi.

Bu yüzde 25’lik oranın yüzde 70’lik kısmının yabancı yatırımcılardan oluştuğunu söyleyen Akbalık, şuanki Avrupa gündemine rağmen yatırımcıların halen daha Türkiye’ye yatırım yapmak istediklerini, bunun ülkemize güven duyduklarının bir göstergesi olduğunu, Almanya’da gelen talebin ili ülke arasında ekonomik ilişkilerin ne kadar iyi olduğunun göstergesi olduğunu söyledi.

Herkes GYO’lar ile Ortak Olabilir!

GYO’lar için gelişmekte olan ülkenin gelişmekte olan sektörün gelişmekte olan şirketleri denebileceğini söyleyen Akbalık, ev alacak parası olmayan fakat gayrimenkul sektörünün güveninden, büyümesinden fayda sağlamak isteyen yatırımlar için GYO hisselerinin çok önemli olduğunu, herkesin kendi bütçesi kapsamında GYO’lar ile ortak olabileceğini, yapılan yatırımların anında nakite çevrilebileceğini, hisseden elde edilen kazancın vergisinin olmadığını söyledi.

Türkiye’nin gelişmekte olan bir ülke olduğunu söyleyen Akbalık, alt yapı yatırımlarının hız kesmeden devam ettiğini, bunun devamında alt yapıya uygun olan konut, ofis ve ticari alan taleplerinin de her geçen gün artış göstereceğini, talepte azalma meydana gelmesinin sebebinin ise stoktaki fazlalığın değil ekonomik konjonktür olduğunu söyledi.

1 Görüş

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.