Dekorasyon Fikirleri Neden Hazır Ofis Tercih Edilmeli?

Neden Hazır Ofis Tercih Edilmeli?
N

Tüm dünyada teknolojinin gelişmesi, alışkanlıkların farklı bir boyuta geçmesi ile birlikte çalışma hayatı da yeni bir yüze bürünmeye başladı. Çalışma hayatında yaşanan değişiklikler de hayatımıza 'Hazır Ofis' konseptini soktu. Peki hazır ofis nedir, neden hazır ofis tercih etmek gerekir?

Tüm dünyada teknolojinin gelişmesi, alışkanlıkların farklı bir boyuta geçmesi ile birlikte çalışma hayatı da yeni bir yüze bürünmeye başladı. Çalışma hayatında yaşanan değişiklikler de hayatımıza ‘Hazır Ofis’ konseptini soktu. Peki hazır ofis nedir, neden hazır ofis tercih etmek gerekir?

Türkiye ve dünya üzerinde iş işleyiş süreçleri artık değişiklik gösteriyor. Rekabet oranlarının artış olduğu mevcut zaman diliminde maliyet yönetimi tüm sektörler için oldukça önemli bir hal alıyor.

Ofis maliyetlerini ortadan kaldırması sebebiyle Google, Toshiba ve GlaxoSmithKline gibi birçok uluslararası şirket tarafından tercih edilen hazır ofisler, aynı zamanda Start Up organizasyonlarının da tercihleri arasında yer alıyor. Öte yandan hazır ofis sistemlerini en çok tercih eden işletmeler arasında IT, eğitim, danışmanlık, IK, turizm, ilaç, tekstil, mümessillik firmaları ve mali müşavirler yer alıyor.

Hazır ofis sistemlerinde dünya liderlerinden biri olan Regus, söz konusu olan sistem hakkında bir araştırma gerçekleştiriyor. Yapmış olduğu araştırmalar neticesinde açıklamada bulunan Regus, profesyonel işletmelerin yüzde 52’si uzaktan çalışma faaliyetleri gerçekleştirirken yükselen esneklik ihtiyacı ve mobilite ile beraber söz konusu olan bu yüzde 52’lik oranında 3 sene sonrasında yüzde 89’lara kadar çıkabileceğini belirtiyor.

Regus, elde etmiş olduğu bu verilere göre bu yıl ile beraber önümüzdeki yıllarda esnek çalışma modellerinin iş dünyasında daha da çok yer edinmesi ve bunun ile beraber hazır ofis sistemleri üzerine gerçekleştirilen talebin Türkiye ve dünya üzerinde daha da çok artış göstereceğini açıklamalarına ekliyor.

Hazır Ofis Avantajları

Ayrıca bu sistemlerin tercih edilmesinin başka bir nedeni ise, söz konusu olan hazır ofis alanlarında ek bir personel istihdamına gerek duyulmadan, sekreterya, altyapı, güvenlik, temizlik, aylık olarak birçok hizmet faturası ve bunlar gibi bir takım meseleler ile alakadar olması zorunluluğunuz bulunmadan çalışma imkânına sahip olmanızdır.

Normal şartlarda bireysel bir ofis hazırladıktan sonra sekreter için maaş ve sigorta ücretleri, güvenlik için ek ücret, temizlik için fazla mesai yapma ya da ek personel bulundurma gibi birçok masraf peşinize takılacak ve işleyiş sürecinizi önemli ölçüde sekteye uğratacaktır. Hazır ofis sistemlerinde bu tarz sorunlar yaşanmadığı için girişimcilerin, yatırımcıların ve freelancer çalışanların ilk tercihi; hazır ofis sistemleri olmaya başlamıştır.

[irp posts=”4350″ name=”Ofis Dekorasyonunda Yeni Trendler!”]

Ofis dekorasyonunda kendi dekorasyon fikirlerini uygulamak isteyenler, ofis dekorasyonu 2017 trendleri konumuza göz atabilirler.

Avatar
Orhan Babaeskihttps://gayrimenkuleks.com
GayrimenkulEks (GEKS); emlak sektörünü yakından takip etmek isteyenler için haber ve bilgi paylaşım portalıdır. Güncel haberler, kredi kampanyalarının duyuruları, dekorasyon tavsiyeleri ve yöntemlerinin yanısıra 5G1K kategorisinde faydalı bilgiler yayınlanmaktadır.

Görüşlerini Yaz

Please enter your comment!
Please enter your name here

three × 2 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

5,470BeğenenlerBeğen
3TakipçilerTakip Et
9,228TakipçilerTakip Et
176TakipçilerTakip Et
1,784TakipçilerTakip Et