Hangi Bankalar Konut Kredisi Faizlerinde İndirim Uyguladı?

Hangi Bankalar Konut Kredisi Faizlerinde İndirim Uyguladı?

Hangi Bankalar Konut Kredisi Faizlerinde İndirim Uyguladı?

Bankaların konut kredisi faiz oranları Merkez Bankası’nın Ekim ayı siyaset faizlerinde indirime gitmesinin peşinden tekrardan düşüşe geçti. Peki hangi bankalar konut kredisi faiz oranlarında indirim uyguladı?

Bankaların konut kredisi faiz oranlarındaki ortalama 4 aydır devam eden indirim trendi Ekim başından itibaren kurdaki dalgalanma ve siyasal belirsizliği yarattığı gerilim ile durmuş ve bazı bankalarda yükselişe geçmişti. Suriye operasyonlarının durup, ABD yaptırımlarının kalkması ve Merkez Bankası’nın Ekim ayı siyaset toplantısında beklentinin üstünde şekilde 250 baz puan indirim gerçekleştirmesinin peşinden konut kredisi faiz oranlarındaki indirimler hızlandı.

Merkez Bankası’nın siyaset kararının peşinden tam yedi gün geçti. Hususi bankalar hızla tepki verip faiz oranlarında indirim uygularken kamu bankalarından hemen hemen indirim haberi gelmedi. Konut kredisi faiz oranları averajı indirimlerden sonrasında  %1.46’ ya kadar geriledi.

En uygun konut kredisi faiz oranı Ziraat Bankası, HalkBank, VakıfBank’ın kampanyaları kapsamında uygulanan %0.99 seviyesinde. Hususi bankalardaki en uygun konut kredisi faiz oranı da %1.07 düzeyinde.

Bankalardan 250.000 TL tutarda konut kredisi hesaplama yapıldığında kredinin 10 yıl vade için en düşük aylık taksit tutarları ortalama 3.560 TL oluyor. Kredinin toplam geri ödemesi ise 428.000 TL’ye karşılık geliyor.

KrediPazari.com’un araştırmalarına bakılırsa 31 Ekim itibariyle bankaların konut kredisi faiz oranları şu şekilde;

Ziraat Bankası Konut Kredisi 

Ziraat Bankası konut ürün paketi dahilinde 15 yıl vadeye kadar 500.000 TL dek krediler  için %0.99 faiz oranı sunuyor.

HalkBank Konut Kredisi 

HalkBank kampanyalı hesaplı evim konut kredisi dahilinde 500.000 TL ve 15 yıla kadar vade için %0.99, canım evim konut kredisi ürünü kapsamında ise 15 yıl vadeye için %1.21 faiz oranı kullandırıyor.

VakıfBank Konut Kredisi 

VakıfBank kampanyalı sarı panjur konut kredisi için 500.000 TL limit ve 15 yıl vadeye dek %0.99 faiz oranı sunarken standart konut kredisi kapsamında %1.39 faiz oranı ile kredi sağlıyor.

Kuveyt Türk Bankası Konut Finansmanı

Kuveyt Türk Bankası kar oranı oranlarında uyguladığı indiriminin peşinden 10 yıl vadeye kadar tüm vadeler için kar oranı oranlarını %1.07’e indirdi.

İNG Konut Kredisi 

İNG faiz indirimi sonrasından kampanyalı sigortalı kredi ürünü için 10 yıl vadeye kadar  %1.09 faiz oranı ile kredi kullandırıyor.

TEB Konut Kredisi 

TEB kampanyalı konut kredisi ürünleri için faiz oranlarını tüm vadelerde 10 yıla kadar %1.1’e düşürdü. Banka tabela konut kredisi faizleri ise halen %2.58 seviyelerinde.

Türkiye Finans Konut Finansmanı 

Türkiye Finans Katılım Bankası 10 yıl vadeye dek %1.12 kar oranı oranı ile konut finansmanı kullandırıyor.

Yapı Kredi Bankası Konut Kredisi 

Yapı Kredi Bankası faiz indirimi sonrasında 10 yıla dek tüm vadelerde %1.17 faiz oranı sunuyor.

Akbank Konut Kredisi

Akbank konut kredisi faiz oranlarını 10 yıl vadeye kadar %1.17 olarak uyguluyor.

İş Bankası Konut Kredisi 

İş Bankası güncel olarak kampanyalı konut kredisi için faiz oranlarını %1.17’ye düşürdü. Bankanın tabela konut kredisi faizleri ise %1.75 seviyesinde.

ICBC Konut Kredisi 

ICBC Bank kampanyalı konut kredisi için %1.19, tabela faizleri kapsamında ise %2 faiz oranı sunuyor.

Garanti BBVA Konut Kredisi 

Garanti BBVA ise 5 yıl vadeye kadar %1.22, 10 yıl vadeye kadar %1.2 faiz oranı ile konut kredisi kullandırıyor.

QNB Finansbank Konut Kredisi

QNB Finansbank faiz indirimi sonrasında 10 yıl vadeye dek %1.28 faiz oranı ile kredi kullandırıyor.

DenizBank Konut Kredisi 

DenizBank kampanyalı konut kredisi için %1.37 faiz oranı ile kredi kullandırıyor. Banka tabela konut kredisi faizleri kapsamında ise %1.79 faiz oranı sunuyor.

Şekerbank Konut Kredisi 

Şekerbank  5 yıl vadeye kadar %1.49, 7 yıl vadeye kadar %1.54 ve 10 yıl vadeye kadar %1.64 faiz oranı ile kredi kullandırıyor.

HSBC Konut Kredisi 

HSBC Bank 10 yıl vadeye kadar %1.79 faizli konut kredisi kullandırıyor.

Anadolubank Konut Kredisi 

Anadolubank konut kredisi faiz oranları dahilinde 5 yıl vadeye kadar %1.79, 10 yıl vadeye kadar %1.85 faiz oranı sunuyor.

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.