Halkbank Taşıt Kredisi Başvurusu ve Detayları

Halkbank, yeni ya da ikinci el otomobil sahibi olmak isteyenlere avantajlı taşıt kredisi sunuyor.

Halkbank Taşıt Kredisi Başvurusu ve Detayları

Halkbank, yeni ya da ikinci el otomobil sahibi olmak isteyenlere avantajlı taşıt kredisi sunuyor.

Halkbank, otomobil sahibi olmak isteyenlerin hayallerini gerçekleştirip, onlara destek oluyor.

Halkbank Taşıt Kredisi Detayları

Uygun faizli, 48 ay vadeli taşıt kredisi sunan banka, ikinci el otomobil sahibi olmak için kredi desteği alanlara kriter koyuyor. Bu kriter otomobilin yaşıdır. Otomobilin yaşı 5 ve üzerinde olamaz. 5 yaşından büyük otomobiller için Halbank taşıt kredisi vermiyor.

Ayrıca satın alınan ya da satın alınacak otomobilin değerinin tamamı kadar da kredi verilmiyor. Bunun için bir takım hesaplamalar yapılıyor. Hesaplamaların yapılabilinmesi için ise müşterilerden taşıt kredisi başvurusunda otomobilin belgeleri isteniyor. Eğer yeni otomobil alınıyorsa proforma fatura, ikinci el otomobil alınıyorsa aracın ruhsatı ile motorlu araç tescil ve trafik belgesi isteniyor.

Taşıt Kredisi Hesaplama Nasıl Yapılır?

Sonrasında ise gerekli diğer hesaplamalar yapılıyor. Satın alınan otomobilin faturalardaki değeri 50.000 TL ise ya da bu değerden daha az bir değer ise bu değerin yüzde 70’lik payı kadar kredi veriliyor. Eğer otomobilin değeri 50.000 TL’nin üzerinde bir değer ise toplamda tutardan 50.000 çıkarılıp geriye kalanın yüzde 50’lik payı hesaplanıyor.  Örnek verecek olursak 100.000 değerinde bir otomobil için ilk olarak 50.000 TL hesaplaması, sonrasında ise geriye kalan 50.000 TL hesaplaması yapılıyor. Sırası ile yüzde 70 ve yüzde 50’si alındığında ise 35.000 TL ile 25.000 TL’ye tekabül ediyor. Yani 100.000 değerinde bir otomobil için verilen taşıt kredisi 60.000 TL yapıyor.

Halkbank taşıt kredisi faiz oranları yüzde 1,15 ve yüzde 1,16 olarak uygulanıyor. Yüzde 15 yeni otomobiller için, yüzde 1,16 ise ikinci el otomobiller için uygulanıyor.

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.