Halkbank Hesaplı Evim Konut Kredisi Kampanyası! Şimdi Al, 2018’de Öde!

Halkbank, herkese özel uygun faiz, uzun vade imkanı ile hesaplı konut kredisi düzenledi.

Halkbank Hesaplı Evim Konut Kredisi Kampanyası! Şimdi Al, 2018'de Öde!

Halkbank, herkese özel uygun faiz, uzun vade imkanı ile hesaplı konut kredisi düzenledi.

Söz konusu kampanyanın adı Hesaplı Evim Konut Kredisi olarak belirlenmiştir. Şimdi kredi hakkında tüm detayları inceleyelim…

Hesaplı Evim Konut Kredisi ve Detayları

Konut yani ev kredisi kampanyası kapsamında sunulan avantajlardan biri 3 ay erteleme imkanıdır. Yani krediden şimdi yararlanırsanız 2018 ödemeli konut kredisi almış olursunuz.

Ayrıca konut kredisi ödemeleri için sunulan bir diğer avantaj ise tutarları kendiniz belirlemenizdir. Eşit taksitli tutarlar haricinde esnek, değişken ödemeler de mevcuttur.

En uygun konut kredisi vermeyi, herkesi hayalinde eve kavuşturmayı isteyen Halkbank, 120 ay (10 yıl) vadeli kredi vermektedir.

Halkbank Konut Kredisi Faiz Oranları

Uygulanan faiz oranları hem tercih ettiğiniz kredi tutarına hem de yine tercih ettiğiniz ödeme planı süresine göre değişmektedir. Ayrıca yine çalışan veya emekli olup Halkbank’tan maaşınızı alıyorsanız faiz oranları değişmektedir. Şimdi hep birlikte inceleyelim…

  • 1.000 TL – 100.000 TL arasındaki kredilerde 1 ile 36 ay arasındaki vadelerde yüzde 0,88 oranında, 37 ile 120 ay arasındaki vadelerde yüzde 0,95 oranında
  • 100.001 – 1.000.000 TL arasındaki kredilerde 1 ile 36 ay arasındaki vadelerde yüzde 0,98 oranında, 37 ile 120 ay arasındaki vadelerde yüzde 1,08 oranında faiz uygulanır. Ancak haberin başında da belirttiğimiz gibi Halkbank’tan maaş alıyorsanız 1 ile 36 ay arasında yüzde 0,95 oranında, 37 ile 102 ay arasında yüzde 1,03 oranında faiz uygulanır.
  • 1.000.001 TL ve üzerindeki krediler ise yine 1 ile 36 ay arasındaki vadelerde yüzde 1,08 oranında, 37 ile 120 ay arasındaki vadelerde yüzde 1,10 oranında faiz uygulanır.

Konut Kredisi Masrafları Nelerdir?

Ekspertiz ücreti, tahsis ücreti, ipotek tesis ücreti ve sigorta ücretidir.

Halkbank konut kredisinden yararlanmak için evinizi ipotek ettirmeniz gerekmektedir. Bu ipotek ilerleyen dönemlerde kredi borcu ödenmezse diye alınan bir teminat olmaktadır. Ev üzerinde ipotek tesisi kalkma süresi ise borcunuzun bitme süresi sonudur.

Kredi kullanımı için banka ilk aşamada kredi kapsamındaki evinizi anlaşmalı olduğu eksper aracılığı ile değerlendirmesini yaptırmaktadır. Gayrimenkul Değerleme Uzmanı tarafından ekspertiz raporu çıkartılır. Raporun sonucuna göre ise alabileceğiniz maksimum kredi tutarı belirlenir.

[irp posts=”841″ name=”QNB Finansbank Konut Kredisini 180 Ay Vadeli Sunuyor”]

Kredi tahsis ücretinin bir diğer adı konut kredisi dosya masrafları ücreti demektir. Bunun alınacak en fazla tutar aldığınız kredinin binde beşi kadardır. Ayrıca yine bu ücret sadece 1 kez alınmaktadır. Tahsis ücreti hesaplamasında Banka Sigorta Muamelesi Vergisi hariç tutulur.

Ekspertiz ücreti ortalama olarak 650 TL’ye tekabül eder ve evin bulunduğu konuma göre artar ya da azalır. İpotek tesisi ücreti ise 155,76 TL olarak belirlenmiştir.

Zorunlu olarak yaptırılması gereken sigortalar içinde Konut ve Deprem sigortası vardır.  Bu ücretlerde evin metrekaresi, nerde olduğuna göre değişir.

Hesaplı Evim Konut Kredisi başvurusu yapmanız ve başvurunuzun onaylanması halinde yapmanız gereken bir kaç şey mevcuttur. Bunlardan biri belirlenen ödeme planındaki en az taksit tutarınız kadar Halkbank kredili mevduat hesabı açtırmak olması gerekmektedir. Ayrıca kredi kartı başvurusu yapmanız ve temin etmeniz istenir. Bu kredi kartında ise en az 3 tane olmak üzere elektrik, su, doğalgaz, telefon gibi faturalarınızı otomatik ödeme talimatı vermeniz gerekmektedir.

Halkbank konut kredisi başvurusu sadece banka şubelerinden yapılmaktadır. İnternet bankacılığı, mobil şube ya da ATM gibi alternatif bir kanal bulunmamaktadır.

Faiz Oranları, 27 Eylül 2017 tarihi itibariyle GayrimenkulEks editörleri tarafından aşağıdaki bağlantı kullanılarak özel hazırlanmıştır.

https://www.halkbank.com.tr/channels/1.asp?id=2841

Aynı zamanda internet sitemizde yer alan krediler kategorisine göz atarak bütçeniz için en uygun krediler hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.