GayrimenkulEks

Altın Güne Düşüşle Giriş Yaptı!

Dün güne yükseliş ile giriş yapan altın ilerleyen saatlerde düşüş göstererek kapanışını düşüş ile yaptı. Bu sabah itibari ile de düşüş eğilimini sürdüren gram altının fiyatı 158,5 Türk Lirası seviyesine dengelendi.

Dün güne yükseliş ile giriş yapan altın ilerleyen saatlerde düşüş göstererek kapanışını düşüş ile yaptı. Bu sabah itibari ile de düşüş eğilimini sürdüren gram altının fiyatı 158,5 Türk Lirası seviyesine dengelendi.

Bu sabah itibariyle güne düşüş ile başlayan gram altının fiyatı 158,5 Türk Lirası seviyesinden işlem görmeye başladı. Söz konusu düşüşün ardından gram altın 158,5 TL’den, çeyrek altın 260 TL’den, Cumhuriyet altını ise bin 61 TL’den satılmaya başladı.

Dün altının ons fiyatı ve dolarda görülen gerilemenin etkisi ile daha çok satış ağırlıklı bir seyir izleyen altının gram fiyatı, günü yüzde 1,3 oranında düşüş ile 159 Türk Lirası’ndan kapattı.

Altının gram fiyatı dün göstermiş oluğu düşüş eğilimini bugüne de yansıtarak sabah saat 09:50 sularında yüzde 0,2 oranında düşüş kaydetti. Bu düşüşün ardından altının gram fiyatı 158,5 TL’ye dengelenirken aynı saatlerde Kapalıçarşı’da Cumhuriyet altını bin 61 TL’den, çeyrek altın ise 260 TL’den işlem görmeye başladı.

Asya piyasalarında bugüne yatay bir seyir izleyerek giriş yapan ons altının fiyatı, ilerleyen saatlerde dün ki kapanışın hemen altında olan bin 275,2 dolardan işlem görmeye başladı.

Altındaki Bu Düşüşler Devam Edebilir

Finans analistleri tarafından konu ile alakalı olarak yapılan açıklamada, hem altının ons fiyatında hem de dolarda görülen düşüşlerin, altını da negatif yönde etkilediği belirtildi. Yapılan açıklamada gram altında görülen bu düşüşlerin kademeli bir şekilde sürdürülebileceği ifade edilerek, teknik bakımda gram altının fiyatındaki 158,2 TL’nin destek, 159,2 TL’nin ise direnç konumunda olacağı dile getirildi.

Ayrıca ons altının fiyatında yaşanan bu düşüşlere dikkat edilmesi gerektiğine dikkat çekilen bu açıklamada, bugün itibari ile ABD’deki Satınalma Yöneticileri Endeksi’nin (PMI) takip edileceğini altının ons fiyatında teknik bakımdan bin 270 doların destek, bin 295 doların ise direnç konumunda olacağı belirtildi.

BUNU SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ