Emlak GYODER Başkanı 2017’yi Değerlendirdi

GYODER Başkanı 2017’yi Değerlendirdi

Gayrimenkul sektörünü 2017 yılında bekleyenleri GYODER Başkanı değerlendirdi.

GYODER Başkanı “2017’den Umutluyuz” Dedi

GYODER Başkanı içinde bulunduğumuz yıla yönelik sektörel değerlendirmeler yaptı. Aziz Torun, “2017’de gayrimenkul sektörü, ülke ekonomisinin üzerinde bir büyüme kaydedecek” dedi.

GYODER Başkanı Aziz Torun 2017’ye ılımlı baktıklarını ifade ederek, bu yıl inşaat sektöründe ciddi bir hareketlilik yaşanacağının altını çizdi. Gayrimenkul sektörü son yıllarda beklenenin üzerinde bir gelişim sergiledi. türkiye’de sektöre ciddi yatırımlar yapıldı. Konut sektöründe kaliteli projeler üretildi. Kaliteli projelerin önemli bir ismi olan GYODER, yeni yaşam merkezlerini hayata geçirdi.

“Gayrimenkul Sektörü Ülke Ekonomisinden Fazla Büyüme Kaydedecek”

GYODER Başkanı gayrimenkul sektörünün gelişimi ve yıl içindeki beklentilerini aktardığı açıklamasında, sektörün ülke ekonomisinin üzerinde bir büyümeye şahit olacağının altını çizdi. Başkan yaptığı açıklamada sektörün beklentilerini de dile getirdi. Birkaç hafta önce düzenlenen konular arasında yer alan vergi harçlarının düşürülmesine işaret eden Başkan, “İndirimin sürekli hale getirilmesini bekliyoruz. Zaten söktörde uçuk fiyatlar söz konusu değil. Bizler kar marjımızı en düşük seviyede tutuyoruz. Konut projelerinde kâr marjımızın yüzde 10 ile 15 arasında değiştiğini söyleyebilirim” dedi.

Başkan maliyetlerin arttığını da açıklamasına ekledi. “Enflasyon rakamları iki haneli seviyede. Maliyetler her geçen gün artış kaydediyor. Finans kaynak kullanımında da maliyetler artış yönlü. Bu durumlar göz önüne alındığında konut üreten firmaların, konut fiyatlarını yükseltmesi zorunlu hale geliyor” diyen GYODER Başkanı, yabancıların da konut alımında çok istekli olmadığını belirtti.

Kentsel Dönüşüm

Aziz Torun, açıklamasında sözü kentsel dönüşüm noktasına getirdi. Bu kapsamda yapılan düzenlemelerin yetersiz kaldığını ifade eden Aziz Torun, “GYO bünyesinde yabancının ya da yabancı yatırımcının yer almasını istiyorsak, belirli şartları hayata geçirmeliyiz. Çünkü mevcut şartlarda GYO’lara yatırım mümkün değil. GYO’lara bu kapsamda yatırım yapılması için ya birleşme sağlanmalı ya da portföy genişletilmeli” şeklinde konuştu.

Aramıza Katılın!

Mail bültenimize dahil olarak güncel emlak haberlerinden, yeni konut projelerinden, trend dekorasyon fikirlerinden ve kredi kampanyalarından anında haberdar olun.

Bilgilerinizi hiç kimseyle paylaşmayacağız.
Avatar
Çiğdem Yeniayhttps://gayrimenkuleks.com
Çiğdem Yeniay - Ekonomi ve Gündem kategorileri haber editörü

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.

6 − two =

5,259BeğenenlerBeğen
8,664TakipçilerTakip Et
231TakipçilerTakip Et
1,536TakipçilerTakip Et