Emlak Güncel İnşaat Demir Fiyatları

Güncel İnşaat Demir Fiyatları
G

Günümüzde inşaat demir fiyatları, genellikle bölgesine ve boyutlarıma göre değişiklik göstermektedir.

Günlük hayatta önemli bir yere sahip olan metal türlerinden demir, ev, ofis ve konut gibi çeşitli alanlarda kullanılabildiği gibi, bu gibi alanların inşaatında da ham madde olarak kullanılmaktadır. Daha çok döküm işlemlerinde tercih edilen demir, çelik haline getirilerek de çelik sanayisinde önemli bir yer edinmektedir. Maliyetinin az olmasından ötürü otomotivden inşaat sektörüne varana kadar pek çok sektörde demir metalinden faydalanılmaktadır.

Güncel İnşaat Demir Fiyatları

İnşaat demiri, çekme gerilimleri ve kayma sorunlarını ortadan kaldırmak maksadı ile betonarme yapılarda, betonun içine koyulan ve özel olarak şekillendirilmiş olan çelikten maddeye inşaat demiri adı verilmektedir. Demir, yer kabuğunda sıklıkla karşılaşılabilen bir maddedir. Demir metalleri demir cevherinden elde edilirken, doğada pek az görülen sıklıkta elemental olarak bulunmaktadır.

Günümüzde inşaat demir fiyatları, genellikle bölgesine ve boyutlarıma göre değişiklik göstermektedir. En güncel inşaat demiri fiyatlarına bakılacak olursa; Ankara’da 12-32 mm’lik demir 3 bin 3320 TL’den, 10 mm’lik inşaat demiri 3 bin 345 TL’den, 8 mm’lik demir ise 3 bin 370 TL’den satışa sunuluyor. Gebze’de ise 12-32 ve 10 mm’lik demir 3 bin 280 TL’den, 8 mm’lik demir ise 3 bin 330 TL’den satılıyor. İstanbul Avrupa Yakası’ndaki fiyatlar ise 12-32 ve 10 mm’liklerde 3 bin 330 TL, 8 mm’lik 3 bin 380 TL’den alıcılarına sunuluyor.

En Ucuz Demir Fiyatları

Güncel demir fiyatlarına bakıldığında en ucuz demirin Payas, İzmir, Gebze ve Karabük gibi şehirlerde yer aldığı görülmektedir. Payas’ta inşaat demirinin fiyatı 12-32 mm’liklerde 3 bin 240 TL, 10 mm’liklerde 2 bin 265 TL’den satılırken, İzmir’de ise 12-32 mm’lik 3 bin 250 TL’den, 10 mm’lik demir ise 3 bin 275 TL’den alıcılarına sunularak en düşük fiyatlardan sunulmaktadır. Dönem dönem değişiklik gösteren bu fiyatlar, en ucuz demir fiyatının değişmesine de neden olmaktadır.

Demir Fiyatları Neye Göre, Nasıl Değişir?

Gayrimenkul sektörünün adeta yapı taşı olan inşaat demiri fiyatlarının belirlenmesinde pek çok faktör etkili olmaktadır. Örneğin; enflasyon ve dövizdeki artıştan etkilenen demir fiyatları, ayrıca demir maliyetlerinin artması ile de artış gösterebilmektedir. Özellikle de son zamanlarda demir fiyatlarının artışı, maliyetlerde meydana gelen artışa bağlanmaktadır.

Avatar
Orhan Babaeskihttps://gayrimenkuleks.com
GayrimenkulEks (GEKS); emlak sektörünü yakından takip etmek isteyenler için haber ve bilgi paylaşım portalıdır. Güncel haberler, kredi kampanyalarının duyuruları, dekorasyon tavsiyeleri ve yöntemlerinin yanısıra 5G1K kategorisinde faydalı bilgiler yayınlanmaktadır.

Görüşlerini Yaz

Please enter your comment!
Please enter your name here

four × 1 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

5,470BeğenenlerBeğen
3TakipçilerTakip Et
9,224TakipçilerTakip Et
176TakipçilerTakip Et
1,784TakipçilerTakip Et