GayrimenkulEks

Göztepe Parkı’nda Metro İnşaatı Başlıyor

Göztepe Parkı’nda Metro İnşaatı Başlıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş, Ümraniye Ataşehir’de yer alan Göztepe metrosunda terminal çalışmaları için Göztepe Parkı’na geçici bir şantiye kurulumu yapacaklarını açıkladı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş, inşa edilecek yeni metro istasyonlarından bir tanesi olan Göztepe Metrosu için, Göztepe Parkı’nda yer alan tenis ve basketbol sahalarının bulunduğu mevkiyi geçici bir şantiye alanına çevireceklerini açıkladı. Metro çalışmalarını hızlı ve pratik bir şekilde sonlandırdıktan sonra tenis kortlarını tekrar kuracaklarını ifade eden Topbaş, parkın geçici süreliğine kapatılacağını açıkladı.

Göztepe’de yer alan 60. Yıl Parkı’nda yer alan tenis ve basketbol sahaları gibi spor alanlarının üzerine geçici süreliğine bir şantiye kurulumu yapılacak. Kurulan şantiye hakkında açıklamalar yapan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş, Göztepe Parkı’nın bulunduğu yere yeni metro istasyonu inşa edileceği, bu inşa süreci için de parkın geçici süreliğine kapatılacağını ifade etti. Kazılar yapıldıktan sonra 7 adet tenis kortunun tekrar yerine koyulacağını ifade eden Topbaş, yapılacak olan çalışmanın yanlış bir algı olarak yorumlanmaması adına ön duyuru yapma hassasiyetini gösterdiklerini ifade etti.

Yeşil Alanlara Etki Yapılmayacak!

Gerçekleştirilecek metro inşaatı çalışmasında şantiye alanı olarak kullanılacak olan Göztepe Parkı hakkında açıklamalarda bulunun İstanbul Büyükşehir Belediyesi, gerçekleştirilecek çalışmalar esnasında hiçbir yeşil alanın çalışmalardan etkilenmeyeceği, çalışmaların bitmesi ile birlikte alanda 2 adet tenis sahası, çocuk trafik eğitim parkı ve metro terminallerinin yer alacağının bilgisi verildi.

Ümraniye, Ataşehir, Göztepe arasında gerçekleştirilecek olan metro inşaatında toplamda 13 kilometrelik bir hat kurulacağı belirtilirken, hat üzerinde toplamda 11 adet istasyon yer alacağı bildirildi. Ümraniye ile Göztepe arasında tek yönde saat başı 35 bin yolcu taşınmasının hedeflendiği belirtilirken, iki ilçe arasındaki ulaşım süresi de 26 dakikaya kadar düşecek.

İnşa edilecek olan hat, aynı zamanda Göztepe istasyonunda Marmaray ile, Yenisahra istasyonunda Kadıköy Kartal metro hattı ile, Çarşı istasyonunda ise Ümraniye Çekmeköy metro hattı ile entegreli bir şekilde hizmet verecek.

Benzer:  İstanbul Genelinde 18 Semtte İmar Planları Askıya Çıktı!
BUNU SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ
Uyarılar Devam ediyor! Gayrimenkulde Stoklar Giderek Artıyor!
Bina İzin Belgelerinde Daire Sayısında Artış Görüldü!
Konut Üreticilerinin Yeni Gözdesi Pendik Oldu!
Doğu Karadeniz Arap Yatırımcıların Gözdesi Oldu!
İstanbul’da Kentsel Dönüşüm Sürüyor! Hangi Hastaneler Dönüştürülüyor?
Ayda 2.000 Lira Taksitle Konut Satın Alma İmkanı!
Başkan Tarih Verdi! TOKİ Açık Artırma Yöntemi ile Konut Satışı Yapıyor!
İnşaat Ruhsatlarında Önemli Düzenlemeyi İçeren Paket TBMM’de Kabul Edildi!
İnşaat Sektöründe Konutzede Sayısı giderek Artacak!
REIDIN Açıkladı! Kiralık ve Satılık Konutlarda En Çok Artış Hangi Şehirlerde Oldu?
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ