Google Tour Builder Sayesinde Pazarlama Ağınızı Genişletin!

Son zamanlarda hürriyetemlak.com ve sahibinden.com gibi birçok emlak ilan sitesinde yüksek çözünürlüğe sahip görüntülere, haritalara ve gayrimenkulün bulunduğu muhite ait olan özelliklere sıklıkla rastlanmaya başlandı. Bunun yanı sıra hürriyetemlak.com sitesine ayrı bir özelikle ekleyerek gayrimenkulün bulunduğu muhit için puan verebilme imkânı tanındı. Emlak ilan sitelerine bu özelliklerin eklenmesinin en önemli nedeni emlak profesyonellerinin yalnızca evin […]

Son zamanlarda hürriyetemlak.com ve sahibinden.com gibi birçok emlak ilan sitesinde yüksek çözünürlüğe sahip görüntülere, haritalara ve gayrimenkulün bulunduğu muhite ait olan özelliklere sıklıkla rastlanmaya başlandı.

Bunun yanı sıra hürriyetemlak.com sitesine ayrı bir özelikle ekleyerek gayrimenkulün bulunduğu muhit için puan verebilme imkânı tanındı.

Emlak ilan sitelerine bu özelliklerin eklenmesinin en önemli nedeni emlak profesyonellerinin yalnızca evin iç dizaynından bahsederek satış gerçekleştirmesinin pek de kolay olmamasıdır. Emlak danışmanlarının, satışa konu olan gayrimenkul ve onun bulunduğu muhit ile çevresinde olanlar hakkında bilgi verdikleri gibi, emlak ilan siteleri de bu yöntem ile potansiyel alıcılara bilgi veriyor.

Bu gibi özellikler sebebiyle emlak danışmanı tarafından ön plana çıkabilmek için daha gelişmiş özelliklere sahip olması gerekiyor. İşte bu aşamada Google Tour Builder emlak profesyonelleri için son derece gelişmiş bir imkân tanıyor. Söz konusu olan bu uygulama, kullanıcılar tarafından ziyaret edilen yerler ve yaşanılan deneyimleri gösterebilmenin bir çeşit yolu olarak gösteriliyor. Bu uygulama sayesinde harita üzerinde yer alan noktalara tıklayarak o bölgeden fotoğraflar, metinler ve videolar ekleyebiliyor ve bunları başka ziyaretçiler ile de paylaşabiliyorsunuz.

Google Tour Builder’in Kulanım Amaçları

  • Sorumlu olduğunuz bölgede yeni satışa çıkarılan konutların sunumu,
  • Open House etkinlik takviminin yani konut gösterim bilgilerinin sunumu,
  • Pazarlamasını gerçekleştirmiş olduğunuz konutun etrafındaki okul, park gibi özelliklerin sunumu.

Google Tour Builder sayesinde müşterilerinize 5 ayrı konutu tek tek göstermek yerine tek seferde görsel bir şölen olarak tanıtabilme imkânına sahipsiniz. Bunun için de haritada satışa konu olan konutların bulunduğu noktalara fotoğraf, video ve metin gibi içerikler ekmeniz yeterli olacaktır.

Öte yandan söz konusu olan bu uygulamaya emlak pazarlamasında başka amaçlarla da kullanabilmeniz mümkündür. Ayrıca Google Tour Builder ile sektördeki deneyiminizi bir üst levele çıkarmanız da mümkündür.

Görüşlerini Yaz

Please enter your comment!
Please enter your name here