Gençlerde Ev Satın Almaya Başladı!

Son zamanlarda gençler tarafından konut satın alımı konusunda önemli aşamalar kaydedildi. Artık gençler, okullarını bitirmeleri ve iş hayatlarına başlamaları ile birlikte ev satın almaya başladılar. Gül İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Metin Gül, İstanbul’un Beylikdüzü’nde hayata geçirdikleri Avenue İstanbul konut projesi için düzenlenen tanıtım toplantısında bir konuşma yaptı. Yaptığı konuşma esnasında Gül, gençlerin Beylikdüzü’nde ev satın […]

Son zamanlarda gençler tarafından konut satın alımı konusunda önemli aşamalar kaydedildi. Artık gençler, okullarını bitirmeleri ve iş hayatlarına başlamaları ile birlikte ev satın almaya başladılar.

Gül İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Metin Gül, İstanbul’un Beylikdüzü’nde hayata geçirdikleri Avenue İstanbul konut projesi için düzenlenen tanıtım toplantısında bir konuşma yaptı. Yaptığı konuşma esnasında Gül, gençlerin Beylikdüzü’nde ev satın alma konusunda önemli bir eğilim gösterdiklerini ifade etti.

Beylikdüzü’nde Konut Alanların Yüzde 70’i Genç Nüfus!

Satılan her 100 konuttan yüzde 70’lik kısmının 25 ile 45 yaş arasındaki gençler tarafından satın alındığını ifade eden Gül, Beylikdüzü bölgesinde birçok projeyi hayata geçirdiklerini kaydetti. Beykent muhitinde yer alan 30 dönümlük arazi üzerine Avenue İstanbul konut projesini yürüttüklerini ifade eden Gül, bölgede genç ve beyaz yaka nüfusunun fazla olduğunu, bu klasmandaki gençlerin de kendilerine ait bir eve sahip olma yönünde hayalleri olduğunu ifade etti.

Talep 1+1 Konutlara!

Gençlerin konut satın alımı konusunda açıklamalarda bulunan bir diğer kişi ise Besa Grup Yönetim Kurulu Üyesi Efe Bezci oldu. Bezci, yaptığı açıklamada geride kalan 5 yıllık süre zarfında 1+1 tipindeki konutların hem düşük masraf, hem de ev sahibi olmak isteyen genç kesim tarafından sık tercih edildiğini, gençlerin kira ödemek yerine kira öder gibi ev sahibi olmayı tercih ettiklerini ifade etti.

Özellikle Ankara’da 1+1 konutlara yoğun bir ilginin bulunduğunu ifade eden Bezci, Besa Grup tarafından hayata geçirilen Kent İncek ve Kule EVO projelerinde yoğunluklu olarak 1+1, kısmen de 2+1 tipli dairelere özellikle 20 ile 40 yaş arasındaki gençlerin yoğun bir talep gösterdiğini kaydetti.

Genç Nüfusun Sektördeki Varlığı, Sektörü Canlandıracak!

Türkiye’nin sahip olduğu 29 yaş ortalaması ile Avrupa ülkeleri arasındaki en genç nüfusa sahip olduğunu hatırlatan Bezci, diğer Avrupa ülkelerinde genç nüfusun yaş ortalamasının 40 olduğunu belirtti. Besa Grup Yönetim Kurulu Üyesi Efe Bezci, genç nüfusun konut satın alımında daha etkin rol oynamaya başlaması ile birlikte konut sektöründeki canlanmanın ivmelenerek yükseleceğini belirtti.

Görüşlerini Yaz

Please enter your comment!
Please enter your name here