GayrimenkulEks

Gemlik’in Taşınmasına Yönelik İlk Adım TOKİ’den!

Oldukça kritik bir deprem bölgesi olması nedeniyle taşınmasına karar verilen Bursa’nın Gemlik ilçesi için ilk adım Toplu Konut İdaresi Başkanlı tarafından atılacak.

Gemlik’in Taşınmasına Yönelik İlk Adım TOKİ’den!

Oldukça kritik bir deprem bölgesi olması nedeniyle taşınmasına karar verilen Bursa’nın Gemlik ilçesi için ilk adım Toplu Konut İdaresi Başkanlı tarafından atılacak. Yarın gerçekleştirilecek olan temel atma töreni ile ilçenin yeni Devlet Hastanesi’nin hemen yanı başında yer alan araziye, 12 dükkan ve 224 dairelik bir etap projesi hayata geçirilecek.

Kritik bir deprem riski bölgesi olması sebebiyle taşınmasına karar verilen Bursa’nın Gemlik ilçesine yönelik ilk atılım TOKİ’den geldi. TOKİ tarafından yapılan açıklamada, Gemlik ilçesine yeni kazandırılan Devlet Hastanesi’nin hemen yanı başındaki araziye 224 adet konut ve 12 adet iş yerinden meydana gecek TOKİ 1. Etap Projesi hayata geçirileceği ifade edildi. Söz konusu olan bu proje içinse yarın Başbakan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu’nun katılımı ile bir temel atma töreni gerçekleştirilecek. Üstelik muhteşem bir manzaraya hakim olacak bu projede, tüm Gemlik ilçesinin tepeden görülebilme imkanına sahip olunacak.

KHK ile Bölgenin Dönüşümü Hız Kazanacak

Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz konu ile alakalı olarak bir takım açıklamalarda bulunup, proje hakkında bilgi verdi. Başkan Yılmaz açıklamalarında, yine söz konusu olan bölgede Belediye olarak da bin 400 adet konut hayata geçirebilmek adına çalışmalar yürüttüklerini, konutlar için başlanılan kaba inşaatın bitirilmek üzere olduğunu belirtti. Gemlik halkı tarafından Belediye’ye gerçekleştirilen konut başvurularının 17 bini aştığını dile getiren Başkan Yılmaz, bu rakama göre ilçede barınma ihtiyacının büyük ölçüde olduğunun gözer önüne serildiğini, kendilerinin de kentin önünü açacak ve Gemlik’in vizyon katacak projeler hayata geçirmeye çalıştıklarını anlattı. Öte yandan yayımlanacak KHK sayesinde Cumhuriyet Mahallesi’nde yer alan bazı taşınmazları imara açılacağını ve bu sayede de ilçedeki kentsel dönüşümün hız kazanacağını da açıklamalarına ekledi.

Benzer Haber:  2018 TOKİ Dar Gelirliler için İstenilen Belgeler

Ayrıca Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Cumhuriyet Mahallesi’nde hayata geçirilecek olan konutların bazılarının, daha önce o mahallede deprem dolayısıyla hasara uğrayan Evko Sitesi’ndeki hak sahiplerine, bazılarının Kayhan Mahallesi’nde yer alan sur üzerinde konutları olup yıkılan ailelere ve kalan konutların da ilçedeki dar gelirli ailelere tahsis edileceğini de açıkladı.

BUNU SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ
Diyarbakır Sur İçin Yeni Dönem Başlıyor!
Dikkat! 1 Haziran’dan Sonra O Binalara Yapı Ruhsatı Verilmeyecek!
3. Havalimanı İle Bilet Fiyatları Düşecek Mi?
3 Yönetmelik Değişti! Artık Ön Ödemeli Konut Satışlarında Sigorta Zorunluluğu Var!
87.000 Asansöre Kırmızı Etiket, Firmalara ise 7 Milyon TL Ceza
Gebze-Darıca Metro Hattı İçin İhale Tarihi Belirlendi!
İnşaat Sektörü Dünya Çapında Büyümesini Sürdürecek!
2018 TOKİ Malatya Darende Konutları! Son Başvuru: 30 Mart!
Dar Gelirliler için 285 TL’den Başlayan Taksitle 2018 Kars Sarıkamış Konutları!
İşte Dünya Borsasının Toplam Değeri!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ