EmlakGaziosmanpaşa'da Kentsel Dönüşüm Başladı

Gaziosmanpaşa’da Kentsel Dönüşüm Başladı

İstanbul'un Gaziosmanpaşa semtinde, depreme dayanıksız olduğu tespit edilen evler geçtiğimiz vakitte boşaltılmıştı. Boşaltılan bu evler için kentsel dönüşüm süreci için start verildi.

İstanbul’un Gaziosmanpaşa semtinde, depreme dayanıksız olduğu tespit edilen evler geçtiğimiz vakitte boşaltılmıştı. Boşaltılan bu evler için kentsel dönüşüm süreci için start verildi.

İstanbul’un Gaziosmanpaşa semtinde, depreme dayanıksız olması sebebiyle bir çok ev boşaltılmıştı. Boşaltılan evlerde kentsel dönüşüm sürecine başlanırken, 24 aylık kısa bir süre zarfında kentsel dönüşümün tamamlanarak hak sahiplerine anahtar teslimi gerçekleştirilmesi bekleniyor.

Kentsel dönüşüm konusunda önemli bir ivme kazanan Türkiye, birçok farklı şehirde kentsel dönüşüm projelerine hız kesmeden devam ediyor. Depreme dayanıksız yapıların tespit edilmesi ile birlikte sürecin başlaması konusunda hızlı çalışmalar yapan uzmanlar, kentsel dönüşümün oldukça hızlı bir şekilde tamamlanması için çalışıyorlar.

Gaziosmanpaşa’da Kentsel Dönüşüm Çok Hızlı

İstanbul’un Gaziosmanpaşa semtinde, semt belediyesi tarafından depreme dayanıksız olan yapılar tespit edilmiş ve bu yapıların boşaltılması sağlanmıştı. Yapılan bu boşaltma işlemi sonrasında depreme dayanıksız olduğu tespit edilen evler yıkılmaya başlandı. Yıkılma işlemi tamamlanan yerlerde ise temeller atılarak, depreme dayanıklı, modern yapılar inşa edilmeye başlanıyor.

Yıkım Bağlarbaşı’nda Başladı

Gaziosmanpaşa semtinin Bağlarbaşı Mahallesinde yer alan 2 kat ila 11 kat arasında değişen yüksekliğe sahip olan binalar, iş makineleri tarafından yıkılmaya başlandı. Yıkım esnasında Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta ve Kandilli Rasathanesi Deprem İzleme Yetkilisi Jeofizik Mühendisi Yavuz Güneş de yıkım alanında yer aldılar.

Kentsel dönüşüm sürecini yakından takip eden Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, basına yaptığı açıklamada semt içerisinde depreme dayanıklı ve güvenli yapıların oluşması için önemli çalışmalar gerçekleştirdiklerini, Bağlarbaşı Mahallesi içerisinde yer alan depreme dayanıksız binalar için uzun süredir anlaşmaya hazır bir vaziyette olduklarını belirtti. Yıkımı devam eden binaların, üst kota göre 4 katlı olması gerekirken, muhitte yer alan eğim sebebiyle 11 katlı olduğunu belirten Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, bina içerisinde yaşayan 30 hane sakini ile anlaşılması sonrasında vatandaşların kiracı olarak taşınma aşamalarında hem kira desteği, hem nakliye desteği sağladıklarını belirtti.

Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, Mayıs ayı itibariyle start alacak projenin tamamlanması ile birlikte bin 500 adet konut üretiminin gerçekleşmiş olacağını belirtirken, projenin tamamlanma süresi olarak 24 ay gibi bir süre tahmin edildiğini aktardı.

Aramıza Katılın!

Mail bültenimize dahil olarak güncel emlak haberlerinden, yeni konut projelerinden, trend dekorasyon fikirlerinden ve kredi kampanyalarından anında haberdar olun.

Bilgilerinizi hiç kimseyle paylaşmayacağız.
Avatar
Orhan Babaeskihttps://gayrimenkuleks.com/
Orhan Babaeski - Gündem, Emlak ve Teknoloji kategorileri haber editörü

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.

one × one =

5,220BeğenenlerBeğen
8,664TakipçilerTakip Et
253TakipçilerTakip Et
1,481TakipçilerTakip Et