Ekonomi Gayrimenkul Fonlarının Gelişmesinde Emeklilik Fonları Etkili Olacak!

Gayrimenkul Fonlarının Gelişmesinde Emeklilik Fonları Etkili Olacak!

Albaraka Gayrimenkul Portföy Genel Müdür Yardımcısı Avşar Sungurlu, IFN (Islamic Finance News) Türkiye Forumu’nda gayrimenkul fonlarının gelişimi hakkında açıklamalarda bulundu.

Albaraka Gayrimenkul Portföy Genel Müdür Yardımcısı Avşar Sungurlu, IFN (Islamic Finance News) Türkiye Forumu’nda gayrimenkul fonlarının gelişimi hakkında açıklamalarda bulundu.

Gayrimenkul fonlarının 800 milyon dolar değerine yükseldiğini söyleyen Avşar Sungurlu, Albaraka Türk’te de 800 milyon doların yarısının yönetiminin yapıldığını, yakın dönemde gelişme gösteren gayrimenkul fonlara gelecek sene zorunlu olarak emeklilik fonlarının da yatırım sağlayacağını, bununla birlikte sektörün daha da büyüyeceğini söyledi.

14 Eylül Perşembe günü 4. Islamic Finance News (IFN) Türkiye Forumu Borsa İstanbul’da yapıldı. Forumun sponsorlarında biri de Albaraka Türk’tü. REDmoney etkinlik grubu tarafından düzenlenen, İslami bankacılık kapsamında profesyonelleri ve sektörün uzman kişilerini ağırlayan IFN Türkiye Forumu’nda, katılım bankacılığı alanında İslami finansın avantajları değerlendirildi, pazar eğilimleri hakkında konuşmalar yapıldı.

Foruma Borsa İstanbul Başkanı Himmet Karadağ‘ın yaptığı konuşma ile başladı. 5 Oturum ile paneller yapıldı. Forum süresi boyunca ülkemizdeki son gelişmeler, Türk İslami finans ve bankacılık sektörüne bakış, İslam hukukuna yatırım seçenekleri, Türk yatırım planları, fırsatlar, emeklilik reform süreci ile ülkemizdeki Sukuk İhracı’na ek olarak Fintech’in gelişimi hakkında da konuşmalar yapıldı.

Albaraka Türk olarak merkez aldıkları noktanın gayrimenkul fonları olduğunu ifade eden Sungurlu, geçtiğimiz dönemlerde çeşitli bir çok finansal ürün ile bu kapsamda düzenlemelerin gündemde olduğunu, bunların bir kısmının başarı elde ettiğini, bir kısmının ise başarısız olduğunu, gayrimenkul yatırım fonlarının son dönemlerde dikkatleri üzerine toplayan az sayıdaki sermaye ürünlerinden biri olduğunu söyledi.

Emeklilik fonlarının belli bir kısmının gelecek sene itibari ile mecburi olarak gayrimenkul fonlarına yatırım yapacağını söyleyen Sungurlu,  fon ihraç edenlerin bir kısmının bu kapsamda fon ihraç ettiklerini, bugün gayrimenkul fonlarının gayrimenkul projelerine herhangi bir yatırım gerçekleştiremediğini, bunun çok karlı bir işlem olduğunu ancak ne yazıkki fayda sağlanamadığını söyledi.

Avatar
Meltem Canalanhttps://gayrimenkuleks.com/
Meltem Canalan - Emlak, Ekonomi ve Bankalar kategorileri haber editörü

Görüşlerini Yaz

Please enter your comment!
Please enter your name here

twelve + 20 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

5,401BeğenenlerBeğen
8,968TakipçilerTakip Et
175TakipçilerTakip Et
1,724TakipçilerTakip Et