Emlak Galatasaray'ın Riva Arsası İhaleye Verildi, İmzalar Atıldı!

Galatasaray’ın Riva Arsası İhaleye Verildi, İmzalar Atıldı!

Türkiye'nin en büyük gayrimenkul yatırım ortaklığı olan Emlak Konut GYO ile Galatasaray Spor Kulübü arasında protokol yapılıp, Galatasaray Spor Kulübünün Riva'da bulunan 1.076.020 metrekare büyüklüğündeki arsası için ihale yapılmıştı.

Türkiye’nin en büyük gayrimenkul yatırım ortaklığı olan Emlak Konut GYO ile Galatasaray Spor Kulübü arasında protokol yapılıp, Galatasaray Spor Kulübünün Riva’da bulunan 1.076.020 metrekare büyüklüğündeki arsası için ihale yapılmıştı.

Galatasaray’ın Riva Arsası ihalesinin kazananı ise Yılmaz İnşaat Taahhüt ve Tic. A.Ş. oldu.

Yılmaz İnşaat Taahhüt ve Tic. A.Ş., söz konusu arsanın satışı karşılığında toplam gelir 3 milyar 808 milyon TL, şirket payı oranını yüzde 25 ve şirket payının toplam gelirini ise 952 milyon TL olarak vermeyi taahhüt etti.

Galatasaray’ın Riva Arsası için İmzalar Atıldı

Arsanın toplam konut alanı 869.522 metrekare. Bu araziye ek olarak da özel orman alanı mevcut. Orman alanının toplam büyüklüğü ise 206.497 metrekare büyüklüğünde. Özel Orman için, ticari ve hobi amacı ile tarım alanları ve hayvancılık tesisi, sebze ve meyve bahçeleri gibi köy-doğa yaşantısının modern hayat ile birleştiği farklı bir konseptli proje düşünülmekte. İmza törenin açıklamalarda bulunan Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, ihalenin 15 Haziran 2017’de yapıldığını, bugün ise imzaların atıldığını söyledi.

Ekolojik yaklaşımları ile planlanmış olan projenin ihalesine toplamda 9 firma katılım göstermişti. İhaleyi kazanan ilk firma Yılmaz İnşaat Taahhüt değildi. Ancak ilk kazanan firmanın ihale koşullarını yerine getirememesinden dolayı ikinci teklifi veren Yılmaz İnşaat almıştı. Söz konusu inşaatın proje ihalesine teklifi 808 milyon TL olmuştu.Türkiye’nin önde gelen spor kulüplerinden Galatasaray’ın değerli arsasının projesinin imzalarını attıkları için gururlu olduklarını ifade eden Murat Kurum, projenin ayrıca 3. Köprü ve entegre ulaşım alanları ile birlikte daha da değer kazanacağını umduğunu ifade etti.

Proje bitiminde köy yaşantısı ile günümüzdeki yaşantının birlikte olacağı bir planın hayata geçmiş olacağını söyleyen Kurum, iç ve dış pazarda yapılan güzel hamleler ile birlikte de Türkiye’nin büyüme trendine de katkı sağlanacağını düşündüklerini, bu projede oluşan değerler için Dubai’de katılım gösterdikleri gayrimenkul fuarında güzel geri dönüşler, güzel tepkiler aldıklarını, Türkiye ekonomisi için düzenli büyüme trendinin yakaladığını, inşaat sektörünün Türkiye için çok önemli olduğunu söyledi.

Aramıza Katılın!

Mail bültenimize dahil olarak güncel emlak haberlerinden, yeni konut projelerinden, trend dekorasyon fikirlerinden ve kredi kampanyalarından anında haberdar olun.

Bilgilerinizi hiç kimseyle paylaşmayacağız.
Avatar
Meltem Canalanhttps://gayrimenkuleks.com/
Meltem Canalan - Emlak, Ekonomi ve Bankalar kategorileri haber editörü

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.

fifteen − four =

5,362BeğenenlerBeğen
8,821TakipçilerTakip Et
176TakipçilerTakip Et
1,698TakipçilerTakip Et