EmlakFikirtepe’nin O Bölgesi 6 Yıldır Dönüştürülmeyi Bekliyor!

Fikirtepe’nin O Bölgesi 6 Yıldır Dönüştürülmeyi Bekliyor!

Kadıköy Fikirtepe’de gerçekleştirilen kentsel dönüşüm çalışmaları hız kesmeden sürdürülürken, Merdivenköy’ yer alan 35 no’lu proje alanı 6 yıldır dönüştürülmeyi bekliyor.

Milliyet Gazetesi yazarlarından Burak Dursun’un köşesinde paylaşmış olduğu yazısında, Fikirtepe bölgesi Merdivenköy Mahallesi’nde yer alan o proje alanı hakkında detaylı bilgi verdi.

Köşe yazısında, bölgedeki kentsel dönüşüme giren evlerin dönüşüm gerçekleştirileceği düşünülerek sahipleri tarafından boşaltıldığı, fakat o zamandan bu zamana kadar halen daha çalışmaların başlatılamamasından dolayı, boşaltılan o evlerin bağımlı ve evsizler tarafından sahiplenildiği ifade edildi. Bahsi geçen bu 35 no’lu proje alanında toplamda 84 adet konutun bulunduğu ve bu konutlardan bazılarının, sahipleri tarafından kendi imkanları nispetinde yıkılmış olduğu belirtildi.

Bölge halkı tarafından, kavga ve hırsızlıkların artmasından bir hayli rahatsız oldukları, evlerin boş ve kimsesiz kalmasından dolayı dışarıdan çok fazla kişinin bu bölgeye gelemeye başladığı, kapıların, camların kırılarak bu evlere girildiği, bağımlılar tarafından mesken tutulup evlerde yangın çıkarıldığı ve artık o bölgenin yaşanmaz bir hal aldığı bilgileri aktarıldı.

Kiraların Düşmesi Durumu Daha da Kötüleştirdi

Yine bölge sakinlerinden birinin açıklamalarına göre, kiraların 200 TL’ye kadar düşürülmesinden dolayı arsızın hırsızın bu mahalleye akın ettiği ve çocukların haraca bağlandığı ve hatta sahipsiz evlerden biri sahiplenmek isteyen birkaç kişi arasından kavga çıktığı ve 1 kişinin öldüğü anlatıldı.

Ayrıca bu yazıda evine hırsız girdiğini iddia eden bir başka mahalle sakini ise, 3 defa su saatinin çalındığını, sokakta bulunan rögar kapaklarını dahi çalındığını, geceleri sokaklarda madde krizine giren gençlerin bulunduğunu ve etraftaki inşaat çalışmalarından dolayı evlerinde çatlakların meydana geldiğini anlattığı ifade edildi.

Mahalle Sakinleri Tedirgin

Yine bu köşe yazısına göre, mahalle sakinlerinden bir diğerinin açıklamalarında, bu mahallede 40 – 50 yıl önce inşa edilen evlerde asbest olduğu, yıkımlardan dolayı bu havayı soludukları ve yaklaşık olarak 30 yıl sonrasında bu mahallede akciğer kanseri başlangıç göstereceği de iddia ediliyor.

Aramıza Katılın!

Mail bültenimize dahil olarak güncel emlak haberlerinden, yeni konut projelerinden, trend dekorasyon fikirlerinden ve kredi kampanyalarından anında haberdar olun.

Bilgilerinizi hiç kimseyle paylaşmayacağız.
Cansu Rukiyehttps://gayrimenkuleks.com
Cansu Rukiye - Emlak, Ekonomi ve Gündem kategorileri haber editörü

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.

seventeen + 12 =

5,221BeğenenlerBeğen
8,664TakipçilerTakip Et
262TakipçilerTakip Et
1,457TakipçilerTakip Et