Fazla Balkonu Ardiye Olarak Kullanmak İsteyenlere Özel Dekorasyon Fikirleri

Genellikle evlerin dar olması ve depolama alanına sahip olmaması ev sahiplerini fazlasıyla rahatsız eden bir konudur.

Fazla Balkonu Ardiye Olarak Kullanmak İsteyenlere Özel Dekorasyon Fikirleri

Genellikle evlerin dar olması ve depolama alanına sahip olmaması ev sahiplerini fazlasıyla rahatsız eden bir konudur.

Evlerde özellikle bir ardiyenin olmaması büyük bir eksiklik olarak görülür. Eğer evinizde fazladan bir balkonunuz varsa ve bir ardiyenizde bulunmuyorsa, fazla olan balkonu bir ardiyeye dönüştürmek mantıklı bir karar olacaktır.

Normal şartlarda da balkonları cam ile kapatarak küçük bir oda haline çevirmek sık rastlanan bir dekorasyon örneğidir. Kapatılan balkonları zevkinize uygun olarak dekore etmek de sizin elinizdedir. Bunun için ev dekorasyon fikirlerine göz atarak tarzınıza uygun bir ardiye dekore edebilirsiniz.

Balkon Ardiyesi Nasıl Yapılır?

Öncelikle evinizde fazla olan balkonları depolama alanına dönüştürürken saklayacağınız ürünlerin sağlıklı olabilmesi adına balkonunuzu kapatmanız gerekmektedir. Ardından kapatmış olduğunuz bu balkonun köşelerine duvardan duvara gelecek şekilde ölçülerini alarak dilediğiniz tarzda bir gömme dolap yaptırmanız, oluşturacağınız bu ardiyede fazlasıyla saklama alanına sahip olmanızı sağlayacaktır. Tabi ki tercih edeceğiniz dolaplar ile de dilediğiniz tarzda bir ardiye elde edebilirsiniz.

Ardiye yapımında önerilen dekorasyon fikirleri arasında gömme dolaplardan başka, ortası boş olarak tavan ve tabanda yer alacak şekilde olan dolaplar da hoş bir görüntü elde etmenizi sağlayacaktır. Böylelikle ortasında kalan boş alanda da aksesuarlarınızı sergileyebileceğiniz bir alana sahip olabilirsiniz.

Ayrıca dolaplarınızı seçerken renklerini de dikkatli bir şekilde seçmeniz önerilir. Balkonunuzu ardiyeye dönüştürürken tercih edeceğiniz açık renkli dolaplar sayesinde balkonunuzun aydınlığını azaltmamış olursunuz.

Yine ardiyeniz için tercih edeceğiniz depolama alanlarında başka bir alternatif olarak çekmeceli olan dolapları da seçebilirsiniz. Ardiyenizde yer alan alt tarafı çekmeceli üste tarafı ise dolap olan saklama alanları, farklı türden eşyalarınızı daha düzenli bir şekilde saklayabilme imkânı sağlayacaktır.

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.